DonGuralesko

DonGuralesko

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

video
dodano: 2017-04-15 18:59 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 8)

DGE postanowił napisać utwór, w którym bierze na warsztat kolejne litery alfabetu. Efektem jest trwający dziewięć minut numer "Alphabet Challenge" zobrazowany klipem przez ekipę Smoła Studio. Produkcją muzyki zajął się duet White House.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-31 14:03 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

donGURALesko udostępnił w sieci swój nowy kawałek "O'Kruca", nagrany na podkładzie stworzonym przez The Returners. Teledysk powstał na planie sesji zdjęciowej nowej kolekcji ubrań El Polako nazwanej "#BLM".

wydarzenie
dodano: 2016-11-11 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Zbliża się największy Śląski Rap Festival w historii - 17 grudnia w katowickim Spodku świętowane będzie 20-lecie śląskiego rapu. Wystąpią m.in. Kaliber 44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., donGURALesko, Ten Typ Mes i Tede. W specjalnym repertuarze raperzy zagrają swoje największe hity, a o aranżacje zadbają FDG Orkiestra, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Górnicza Orkiestra Dęta. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali bitwę freestyle'ową, pokazy beatbox oraz premierę filmu dokumentalnego o dwudziestoleciu śląskiej sceny rapowej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2016-10-19 15:49 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Drugi vlog z trasy "061 Tour" zabiera nas za kulisy próby, którą przeprowadzają DGE, Sheller, Kaczor, Qlop oraz DJ Soina. Tym samym fani mogą dowiedzieć się, jakie kawałki będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-07-28 18:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

donGURALesko (LIVE CLIP) 451° Fahrenheita - dSessions odc. 02

451° Fahrenheita z najnowszego albumu Gurala MAGNUM IGNOTUM (preludium) oprócz mash-upowego video doczekał się też wersji LIVE w ramach serii dSessions. Ważki temat w tych niespokojnych czasach w połączeniu z szalonym beatem Lanka odbił się szerokim echem nie tylko w rapowym środowisku. Teraz na warsztat 451° Fahrenheita wzięli Hood$hitBand nadając mu nowej, nieco bardziej rockowej jakości.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-07-03 12:48 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

16 lipca 2016 odbędzie się szósta edycja Oleszyce Rap Festiwal. W tym roku na Stadionie Miejskim zagrają O.S.T.R., Peja, donGURALesko, KęKę oraz Polska Wersja.

video
dodano: 2016-06-20 23:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Festiwalec" to trzeci singiel promujący album "Panoramy" zespołu Chonabibe, a jednocześnie muzyczna wizytówka i hymn Chonabibe Festiwalu. W dniach 13 i 14 sierpnia w Opolu Lubelskim wystąpią m.in Grubson, Małpa, DonGuralEsko, Gruby Mielzky, Kartky i Otsochodzi.

wydarzenie
dodano: 2016-06-16 14:57 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Tegoroczna, trzecia edycja Hip Hop Kings zaplanowana jest na sobotę 25 czerwca. Zagrają DonGURALesko oraz Bisz wraz z B.O.K. Band. W programie zaplanowano bitwę freestyle (ze sprawdzonym już jury: Flint, Green i Theodor) i warsztaty beatbox, które poprowadzi Zorak. Imprezę poprowadzi Rufin MC, stroną muzyczną zajmie się DJ ACTIVE.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-24 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wystartował preorder limitowanego winylowego wydania ostatniej płyty Gurala "Magnum Ignotum". Nakład albumu to jedyne 300 sztuk, a kupując go otrzymacie również 1 z 3 unikalnych singli promujących ostatnie dzieło poznańskiego rapera. Preorder winyla "Magnum Ignotum" jest dostępny jedynie w sklepie UrbanCity.pl.

Tagi:
video
dodano: 2015-12-05 18:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po dłuższej albumowej ciszy donGURALesko wrócił z kolejnym krążkiem, bardziej refleksyjnym niż zwykle i owianym od początku dość tajemniczą aurą. Spotkaliśmy się z nim krótko przed premierą "Magnum Ignotum", by porozmawiać o szerokim przekroju tematów - od "Watahy" przez Claude'a Moneta po polskie góry i europejską politykę... Zapraszamy do obejrzenia. A już jutro nasz mikołajkowy prezent - wyczekiwany przez Was jedyny polski wywiad z gwiazdą z Detroit, Big Seanem!

video
dodano: 2015-11-20 20:04 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Dziś oficjalną premierę ma album Gurala "MAGNUM IGNOTUM (preludium)". Także dziś prezentujemy kolejny teledysk promujący ten album. Zapraszamy do oglądania klipu "Reflektory" zrealizowanego w Teatrze Polskim w Poznaniu. Za warstwę muzyczną odpowiada niezawodny duet The Returners. Album MAGNUM IGNOTUM (preludium) w dalszym ciągu dostępny na www.donguralesko.pl oraz w Empikach.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-15 19:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Najnowszy, siódmy już, solowy album donGURALesko "Magnum Ignotum (preludium)" mnoży pytania unikając oczywistych odpowiedzi. Literatura, malarstwo, film czy teatr spotykają się we wspólnej przestrzeni tworząc tajemniczy konglomerat. Magnum Ignotum, po łacinie Wielka Niewiadoma, może symbolizować chęć wyjścia poza to co znane i bezpieczne. Świat jako tajemnica. Premiera płyty odbędzie się 20 listopada.

Dziś dostajemy nowy singiel produkcji The Returners.

wydarzenie
dodano: 2015-08-12 13:55 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już 4 i 5 września 2015 w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Magnolia w Trzemesznie położonym nad jeziorem Popielewskim odbędzie się Projekt Zajawka Trzemeszno 2015. Całe wydarzenie jest bezpłatne, a start przewidziany jest na 4 września o godzinie 17:00. Ideą "Projektu Zajawki" jest promowanie szeroko pojętej sztuki związanej z kulturą hip-hop: muzyka, malowanie / Street Art, taniec. "Projekt Zajawka" prezentuje szerokie spektrum wydarzeń artystycznych.

dodano: 2015-06-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Wczoraj przybliżając naszą szaloną symulację mającą wprowadzić Was w główny etap tegorocznych Młodych Wilków pisaliśmy:

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Dziś pora na pierwszą odsłonę - sprawdźcie kogo wybralibyśmy w roku 2001, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

Strony