Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-11-19 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)


Ostatni akcent tegorocznego Kempu był naprawdę mocny. Meth i Red pokazali się z dużo lepszej strony, niż ostatnio sam Tical, dając ogień, rzucając literami i skacząc w publikę z saltem... Poniżej fragment koncertu.

dodano: 2011-11-19 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 6)


Od wydania "La" zdążyło już minąć trochę czasu, tak więc najwyższa pora, aby Lilu wróciła z nowym krążkiem. "C/A" ukaże się nakładem MaxFlo 2 grudnia, natomiast już teraz możecie obejrzeć pierwszy teledysk promujący album, który powstał do utworu "Mama mówiła". Odejście od syntetyków na rzecz cieplejszego, niemniej wciąż przebojowego brzmienia - jak najbardziej in plus. Za realizację tego bardzo miłego dla oka klipu odpowiada grupa The NewBlack.

dodano: 2011-11-19 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)
Większość z was wie już zapewne, że 8 listopada straciliśmy kolejną wielką legendę w osobie Dwighta Myers'a, którego świat poznał pod pseudonimem Heavy D.

Ta niespodziewana i szokująca śmierć w wieku 44 lat każe nam ponownie spojrzeć na jego bogaty dorobek artystyczny.
dodano: 2011-11-19 15:30 przez: KamykPL (komentarze: 4)


Kirko Bangz, czyli dość świeża krew z Południa. Właśnie dostaliśmy jego nowy teledysk, który został zrealizowany do numeru, prawdopodobnie dość popularnego na melanżach, oczywiście w Houston, skąd owy raper pochodzi. W sumie fajny, letni przebój, będący zapowiedzią mixtape'u "Progression 2".

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2011-11-19 15:00 przez: admin (komentarze: 27)
A jakich rzeczy słuchałeś ostatnio? Czy jest coś, co cię pozytywnie zaskoczyło w tym roku i mógłbyś to polecić słuchaczom?
Ostatnio raczej nie jestem na bieżąco, więc nie za bardzo wiem co jest grane. Ogólnie wolę wracać do klasyki, takich raperów jak J, A i dawny P, wiesz o co chodzi? Sięgam głównie po rzeczy ponadczasowe. Wydaje mi się, że obecnie jest niewiele płyt wartych uwagi, większość to jest w kółko to samo, bez polotu i smaku. Nie podoba mi się to. Za to mogę polecić moich ziomków z I - mojego miasta. Między innymi E oraz R, którzy cały czas robią coś ciekawego. Poza tym ostatnio się dograłem na płytę D ze składu O, więc to też jest jedna z tych osób wartych uwagi. Ogólnie zadzwonił, poprosił o featuring i się zgodziłem, wiesz... Myślę, że warto czekać na jego solówkę.

Jakieś ostatnie słowa na koniec?
Tak, pozdrawiam wszystkich słuchaczy radia L. To był Ę z tej strony, trzymajcie się, pokój!

dodano: 2011-11-19 14:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 6)


AbraDab feat. Grzegorz Markowski - My Nadal (Chcemy Być Sobą) (2011)

Dlaczego: W przyszłym tygodniu na ekrany kinowe wchodzi najnowszy obraz Waldemara Krzystka pt. "80 milionów". Opowiadający o działaczach dolnośląskiej Solidarności film ma również rapowy smaczek - otóż utwór promujący to dzieło wykonał Abradab (do spółki z Grzegorzem Markowskim z Perfectu). "My nadal (chcemy być sobą)" jest współczesną (i bardzo ciekawą) interpretacją legendarnej kompozycji Zbigniewa Hołdysa.

Dodajmy, że za klip odpowiada Jacek Kościuszko, autor m.in. nominowanego do Fryderyka teledysku do "Nie mogę cię zapomnieć" Agnieszki Chylińskiej.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-19 13:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 5)


Jeżeli tegoroczne "De Nekst Best" to dla was za mało i macie ochotę na nowe rzeczy od VNM-a, to sprawdźcie ten utwór. Pierwotnie miał się  on znaleźć na producenckiej płycie DonDe, jednak panowie ostatecznie zdecydowali, by go puścić do sieci jako luźny track.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-19 13:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 4)
Data premiery albumu, stworzonego przez nowojorski duet Mash Out Posse przy współpracy z ekipą producencką Snowoogs, zbliża się wielkimi krokami. Krążek o nazwie "Sparta" pojawi się na sklepowych półkach 22-ego listopada. Ci, którzy są ciekawi, jak brzmią panowie z M.O.P. na bitach DJ Illegal'a i Det'a, mogą już dziś sprawdzić oficjalne snippety nadchodzącego albumu a także tytułowy numer.

Dla fanów M.O.P. to nie wszystko...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-19 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 10)


Trzynastego grudnia swą premierę mieć będzie szósty album ekipy Naughty By Nature zatytułowany "Anthem Inc.". W sieci pojawił się właśnie pierwszy klip promujący to wydawnictwo. W kawałku "Perfect Party" gościnnie udziela się Joe. Przyjemny, bardzo pozytywnie nastrajający numer.
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, WBW
dodano: 2011-11-18 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)
http://www.popkiller.pl/files/gfx/W/wbw11.jpgWczoraj obejrzeliście pierwszy półfinał, dziś czas na drugi. A w nim za mikrofonami Kot i Oset.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2011-11-18 22:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 1)


"ALOHA 40%" wyjdzie chwilę później niż pierwotnie zapowiadano (3 grudnia), jednak fani szybkoszmalowego projektu nie mają prawa narzekać. Niedawno w Sieci pojawił się nakręcony z rozmachem klip w formie reporterskiego kolażu, ukazujący, jak powstawała ta szalona kompilacja. Proceente i spółka to gwarancja pozytywnej jazdy, tak więc polecamy zapoznanie się z tym materiałem. W dalszej części newsa zaś przypominamy tracklistę oraz promomix płyty. Aloha!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)


Jako fan kalifornijskich brzmień bardzo, ale to bardzo cieszę się, że mam okazję pisać o takich numerach. W nowym singlu młodego MC o pseudonimie Roach, promującym jego album "Trójmiejski Funk" na westcoastowym, mocno g-funkującym bicie SherlOcka gospodarzowi udało się zgromadzić dwie bezsprzeczne legendy Cali.

King Tee (znany także jako King T), pionier tamtejszej sceny, człowiek, który pomógł wypromować m.in. Tha Alkaholiks czy Xzibita i zarazem podobno ulubiony raper Notoriousa B.I.G. A do tego Kokane, niepodrabialny spec od refrenów...
Dwóch zawodników, którzy nie są dziś kojarzeni przez masy polskich fanów, ale których dorobek i klasa są w żaden sposób nie do podważenia. Sprawdźcie "LA 2 Tricity"!

dodano: 2011-11-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)
"Dorosłem Do Rapu" czyli najnowsze solo Onara właśnie dziś trafia do sklepów i do fanów. Autorskie komentarze do wszystkich numerów czy obszerny videowywiad już od nas dostaliście, czekają was jeszcze recenzje...

A póki co możecie sami odsłuchać cały materiał, udostępniony oficjalnie przez Step Records.

dodano: 2011-11-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
Po Random Axe zobaczyliśmy jeszcze jeden superprojekt, łączący dwójkę wyrazistych osobowości, które dotychczas działały odrębnie. Ill Bill z Non Phixion i Vinnie Paz z Jedi Mind Tricks - suma tych dwóch osobowości dała Heavy Metal Kings.

Czy owi królowie opanowali hradecką scenę? Przekonajcie się sami.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-18 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)
No proszę, wygląda na to, że doczekamy się w końcu całego albumu kolektywu Tabasko, który do tej pory mogliśmy usłyszeć tylko w pojedynczych numerach z płyt O.S.T.R.'ego, choćby na... "Tabasko".

Obecny skład ekipy to O.S.T.R., Kochan, Zorak, Haem. Ta czwórka wypuści album dokładnie 27 marca 2012, a ciekawostką jest fakt, że..

Strony