Heavy D feat. 2Pac, Notorious B.I.G., Grand Puba & Spunk Bigga "Let's Get It On" (Ot tak #72)

Większość z was wie już zapewne, że 8 listopada straciliśmy kolejną wielką legendę w osobie Dwighta Myers'a, którego świat poznał pod pseudonimem Heavy D.

Ta niespodziewana i szokująca śmierć w wieku 44 lat każe nam ponownie spojrzeć na jego bogaty dorobek artystyczny.
W jego dyskografii nie brakuje utworów klasycznych jak "The Overweight Lover's in the House" czy kultowe już "Jam", nagrane z ikoną i królem muzyki pop - Michael'em Jackson'em, ale zamiast przedstawiać dzisiaj rzeczy oczywiste wolę zaprezentować kawałek, który umknął zapewne większości nawet najbardziej zagorzałych zwolenników rapera.

Niestety, undergroundowe numery mają to do siebie, że przeważnie przechodzą bez szczególnego szumu i zazwyczaj zostają odkopane dopiero lata po ich nagraniu.
Tak też jest w przypadku "Let's Get It On", który jest ważnym utworem z punktu widzenia historii i nabiera jeszcze większego znaczenia teraz, po śmierci Heavy'iego D. Wydany został w 1994 roku na kompilacji pod tym samym tytułem, którą stworzył Eddie F. - DJ grupy Heavy D & The Boyz.

Oparty na samplu "You're The One I Need" Barry White'a i nie wzbogacony żadnym refrenem kawałek jest pierwszym i jedynym znanym nam numerem, na którym Heavy D wymienia się nawijką z dwoma największymi legendami w historii hip-hopu.
Tupac Shakur i Notorious B.I.G. - na długo przed swoim słynnym konfliktem i przedwczesną śmiercią, dograli się gościnnie do utworu, na którym występuje również Grand Puba i stworzyli razem kolejne ponadczasowe nagranie, które mam nadzieję zyska teraz jeszcze bardziej na uwadze.

R.I.P. Heavy D, 2Pac & Biggie.Cebul
Co tu kurwa dużo gadać .Ponad czasowy klasyk! Kto jest w klimie ten wie ocb i zna takie tracki jak ''Let's Get It On''
Anonim
no i jak zwykle zero komentarzy, bo ludzie w Polsce wolą komentować jakieś polskie pierdoły.
Zajawkowicz
Ooo fuck, nie znałem wcześniej tego kawałka, trzech nieżyjących legend nawijających na jednym zajebistym numerze. Dzięki:)
Anonim
odlot! opór, big ;0 jak go dobrze usłyszeń na "nowym" kawałku
Anonim
Wstyd że pierwszy raz słucham tego numeru...
RapGra
To bym w huj zawodnik. Nie znam całej twórczości ale znam "pare" kawałków. Na przełomie 80' 90' lat tak swobodnie lecieć to było coś.
Anonim
@ SebaSbs Co zrobić, pozostaje mieć jedynie nadzieję że ludzie chociaż przesłuchają dany utwór i zechcą się zagłębić dalej w twórczość danego artysty bo o to właśnie chodzi i na tym to powinno polegać :)
kama
jak to mowił Eis - rozkręćmy u pieprzony Brooklyn !
kama
*tu bo kawałek jest mega
Faron
z jednej strony to sie ciesze że tego nie słyszałem wcześniej bo chociaż moge się teraz jarać czymś "nowym" i zajebistym
dasefx
mimo tego ze caly czas walkuje lata 90te to tego kawalka nie znalem :| wstyd normalnie :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>