Yeezus

Yeezus

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-01-16 19:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Alleluja! Ostatni album o-mało-co-najskromniejszego człowieka w rapowej branży, Yeezusa Westa pokrywa się platyną w Stanach. Zajęło to wprawdzie pół roku, więc dłużej niż można było przypuszczać, ale próg miliona został przekroczony, a na dodatek jako miły bonus Kanye określony został w wywiadzie przez Bruce'a Springsteena mianem "incredible". Mniej entuzjastycznie wypowiedział się natomiast o jego "Yeezusie" Hadero w naszej recenzji.

video
dodano: 2013-11-20 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 6)

Kanye West - Bound 2 (Explicit)

Trzeba przyznać, że "Yeezus" nie dorobił się zbyt wielu klipów. Dziś możecie obejrzeć drugi teledysk promujący, do kawałka "Bound 2". Najbardziej Westowy kawałek z płyty został zobrazowany klipem, gdzie gościnnie pojawia się Kim Kardashian. Twórcami podkładu są West i No ID, a refrenem zajął się Charlie Wilson.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, Recenzje
dodano: 2013-07-13 18:00 przez: Paweł Hadero (komentarze: 31)

Na pewno nie pamiętacie już tytułu ostatniej rapowej płyty, za którą w całości odpowiadał Rick Rubin. Przypomnę. Była to płyta niełatwa w odbiorze, przeładowana brzmieniami mało wspólnymi z klasycznym rapem, awangardowa, mieszająca drum’n’bass z hard rockiem i muzyką klasyczną. Płyta, na której raper recytował szczere do bólu wersy w stylu: „dobry boże/ nie byłem karmiony piersią/ a wszystkie moje rozmowy z ludźmi dotyczą muzyki/ nie jestem muzykiem, ale ból stał się instrumentalny”; czy „jesteś bogiem, lepiej w to uwierz / nie trać czasu na klęczkach”, posuwając się do stwierdzenia „nigdy nie pytaj kim jestem / tylko bóg wie / a ja znam boga osobiście / pozwala mi na to, bym sam się nim tytułował”. Kojarzycie?