XXL Freshmen 2014

XXL Freshmen 2014

kategorie: Hip-Hop/Rap, Nowe twarze
dodano: 2014-07-09 19:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wyzwolenie muzyki spod twardej ręki wielkich wytwórni i stworzenie możliwości bezpośredniego dotarcia do słuchacza za pośrednictwem internetu sprawiły, że zostaliśmy zalani niekontrolowaną falą nowych artystów i darmowych utworów. W hip-hopowej kolebce ma miejsce największy od wielu lat wysyp młodych talentów, błyskawicznie zyskujących uznanie.

Na pomoc w przebiciu się nowym twarzom z potencjałem stawiamy od początku naszego działania m.in. poprzez akcję Młode Wilki. Teraz nowe ksywki, na które warto zwrócić uwagę wyłapywać będziemy też „trójkami” w przededniu ich wielkiej kariery, za pięć… tzn. ZA TRZY DWUNASTA, na łamach Red Bull Muzyka.

dodano: 2014-06-17 18:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 3)

W tym roku XXL wyciągnęło od Freshmenów 2014 jak najwięcej się dało! Po wcześniejszych cypherach, freestyle'ach oraz roundtable'ach otrzymujemy cały mixtape z nowymi utworami. Gospodarzem całej kompliacji jest DJ Drama, usłyszymy na niej każdego z Freshmenów (oprócz Chance The Rappera), a także gościnnie 2 Chainza, Lloyda Banksa i Fabolousa.

dodano: 2014-06-09 16:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Przed nami trzeci i ostatni Cypher z tegorocznego XXL Freshmen - i nie wiem czy nie najlepszy. Gdybym miał wybrać trójkę, która na Cypherach zaprezentowała się najlepiej to wybrałbym chyba właśnie Jona Connora, Jarrena Bentona i Kevina Gatesa. A Wy? Zapraszam do dyskusji w temacie o Freshmenach na naszym forum.

video
dodano: 2014-06-06 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W pierwszym Cypherze w ramach XXL Freshmen zaprezentowała się piątka, w drugim natomiast - tylko trójka. Widać, że złapali jednak wspólny vibe, elegancko przeplatając swoje wejścia. Sprawdźcie jak spisali się Quan, Ty$ i Durk.

dodano: 2014-06-03 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Poznaliśmy już wszystkie odcinki XXL Freshman Freestyle (ostatnie od Jarrena Bentona i Lil Durka zamieszczamy poniżej), czas więc na Cyphery, w których paru Freshmanów prezentuje się na żywo pod prosty bit grany przez DJ-a - w tym wypadku jest to DJ Drama. Na mikrofonie natomiast w pierwszym Cypherze kolejno - Kevin Gates, Vic Mensa, Isaiah Rashad i Chance The Rapper, którym swoisty refren dośpiewuje August Alsina.

dodano: 2014-05-25 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W ostatnich dniach XXL regularnie prezentuje kolejne sylwetki tegorocznych Freshmenów, dając nam krótki videowywiad oraz Freshman Freestyle - czyli video a capella, w którym każdy z wybranych dostaje około minutę i może wykorzystać ją w dowolny sposób (na Freshman Freestyle wzorowaliśmy się, tworząc Czystą Formę w trzeciej edycji Młodych Wilków). Dostaliśmy już większość sylwetek (przed nami jeszcze Lil Durk i Jarren Benton) - sprawdźcie więc jak zaprezentowali się chronologicznie Isaiah Rashad, Ty Dolla $ign, Rich Homie Quan, Vic Mensa, August Alsina, Troy Ave, Kevin Gates, Lil Bibby i Jon Connor. Który z nich najlepiej wykorzystał swoją minutę?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

XXL Freshmen - przez wszystkie edycje od roku 2008 przewinęły się takie osoby jak Kendrick Lamar, Wiz Khalifa, J. Cole, Macklemore, Kid Cudi, B.o.B, Machine Gun Kelly, Yelawolf czy Big K.R.I.T. a wielu z nich udział w akcji sporo pomógł i pozwolił uzyskać większą rozpoznawalność. Jak zawsze przy podobnych inicjatywach wszyscy zastanawiają się jednak "dlaczego nie ma/nie było rapera X". Czy nie wybrała go redakcja czy może odrzucił zaproszenie? W tym roku XXL postanowił zaskakująco ujawnić listę 7 osób, które w trakcie wszystkich edycji (także najnowszej) nie zdecydowały się skorzystać z zaproszenia do grona Freshmenów. Kto należy do tejże siódemki?

dodano: 2014-05-13 15:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Poznaliśmy już skład tegorocznych Freshmenów XXL'a, teraz magazyn zaczyna natomiast publikować konkretne materiały ich dotyczące. Dostaniemy m.in. cyphery, na początek jednak krótkie videowywiady oraz Freshman Freestyle - czyli pierwowzór Czystej Formy, którą zaobserwować mogliście przy okazji trzeciej edycji Młodych Wilków. Publikacja rozpoczyna się z grubej rury, bo od chyba najgłośniejszego członka tegorocznej ekipy - Chance The Rappera z Chicago. Przy okazji przypominamy również nasz artykuł o Chance'ie, który pojawił się w ramach Świeżej Krwi ponad rok temu.

dodano: 2014-05-08 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wybór do grona XXL Freshmen to dla wielu kamień milowy lub choćby spory kopniak naprzód w karierze - pamiętamy, że Macklemore nagrał wówczas "Victory Lap" (po polsku - runda honorowa), nie spodziewając się jak mocno jego popularność skoczy w kolejnych dwunastu miesiącach. Teraz zostanie Freshmenem (tutaj wszystkie wybory XXL'a) specjalnym numerem postanowił uhonorować Jon Connor. Jak uważacie, swoim "Take Off" na bicie Mr. Portera uzasadnia, że zasłużył na dołączenie do składu?

Jako ciekawostkę dodamy, że my w ramach Świeżej Krwi opisywaliśmy go już ponad dwa lata temu.

dodano: 2014-05-06 11:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 25)

Poznaliście już nasze typy do składu tegorocznych Freshmanów, teraz w końcu finałowy zestaw ujawnia sam XXL. Co ciekawe - wyjątkowo nie jest to 10-tka a 12-tka! Kto znalazł się w gronie, które na okładce okrzyknięto "parszywą dwunastką"?

dodano: 2014-03-30 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman...

O tym, że akcja XXL'a to pierwowzór naszych Młodych Wilków pisaliśmy już pewnie milion razy. Jednak przy okazji tegorocznej edycji i ujawnienia wstępnej 50-tki zaświtała nam w głowie idea pt "Czemu by nie wybrać też Freshmenów?" Postanowiliśmy więc przyjrzeć się dokładnie całemu składowi i w gronie redakcyjnym wyselekcjonować z grona 50-ciu nominowanych swoje własne dziesiątki, zanim jeszcze dowiemy się, kto w tym roku utworzy skład XXL Freshman Class 2014. Zamiast uśredniać wspólne wybory i zrobić z tego '10-tkę Popkillera' zdecydowaliśmy się jednak na coś innego - a mianowicie każda z osób, które podjęły się wyboru przedstawiła swoją własną listę (w kolejności alfabetycznej), uzupełniając ją opisem i prywatnym komentarzem. Swoista redakcyjna dyskusja, w której zauważyć możecie zarówno kto komu z nas najmocniej wpadł w ucho i komu wróżymy świetlaną przyszłość, a następnie przekonać się kto był najbliżej prawdziwego zestawienia - zestawienia, które powinniśmy poznać już w najbliższych dniach.

dodano: 2014-03-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman. Kto znalazł się w gronie tegorocznych nominowanych?