The New Classic

The New Classic

recenzja
dodano: 2015-02-08 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Od początku (no dobra, prawie początku) widziałem w Iggy spory potencjał, ale nie przypuszczałem, że jej debiut namiesza aż tak. "The New Classic" zapewnił jej 4 nominacje do Grammy, ogromną popularność, skupienie na sobie uwagi całej branży (w ostatnim czasie dyskusja nawet gdy bez jej udziału to często toczy się wokół niej) a singlowe "Fancy" zaraz osiągnie na Youtube pół miliarda odsłon. Nie ma wątpliwości, że urodzona w Australii Azalea to na ten moment kobieta numer dwa w rapowym mainstreamie - i kto wie czy to nie jej wjazd z buta zmobilizował Nicki Minaj do tego, by wydać najlepszy album w swoim dorobku. W obliczu tych wszystkich okoliczności brak recenzji debiutu Iggy na naszych łamach jest sporym niedopatrzeniem - nadrabiamy je (i to podwójnie) rzutem na taśmę tuż przed ceremonią Grammy, na której zwycięstwo Azalei może być jeszcze większą kontrowersją niż ubiegłoroczny triumf Macklemore'a nad Kendrickiem.

Zapytajmy więc krótko - o co to całe zamieszanie? Czy mamy do czynienia raczej z sezonową ciekawostką czy postacią, która może na dłużej zahaczyć się w czołówce list?

dodano: 2014-03-10 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 4)

Iggy Azalea wzbudza bardzo różne odczucia wśród słuchaczy hip-hopu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie komentarze użytkowników Popkillera odnośnie klipu "Fancy". Jednego czego nie można jej odmówić w stu procentach to tego, że przyciąga uwagę. Białej raperki, dodatkowo z Australii, tego kalibru chyba jeszcze nie było. Wielu fanów (możliwe, że oczarowanych niewątpliwym urokiem artystki) czeka z wypiekami na twarzy na nadchodzący album protegowanej T.I.'a pt. "The New Classic". Teraz możemy przyjrzeć się oficjalnej trackliście projektu, który zawierać będzie gościnne zwrotki od T.I.'a, Mavado, Charlie XCX oraz Rity Ory... Poznaliśmy także kolejny singiel.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-05 23:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

"The New Classic" - taki tytuł nosi debiutancki album pięknej Australijki, który trafi do nas 14 kwietnia i zapowiada się intrygująco. Teraz dostajemy za to najnowszy singiel, który świetnie uzasadnia nazwę krążka. "Fancy" to numer gęsto inspirowany brzmieniem lat 80-tych, a zarazem chwytliwy, świeży i wpadający w ucho. Surowość zgrabnie wymieszana jest z miękką przebojowością a nie dość, że jest czego posłuchać to jest i na co popatrzeć, bo mimo innego image'u niż zwykle Azalea znów wygląda tu uroczo. Z trueschoolowym sznytem, szacunkiem do korzeni, a zarazem świeżo, nośnie i na czasie - da się?