the gift of gab

the gift of gab

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-09-20 17:00 przez: Kamil Migoń (komentarze: 0)

Najbardziej pracowity 50-latek w rap biznesie znowu nadaje. Stało się już niemal tradycją, że rok bez wydania płyty (albo dwóch czy trzech) przez E- 40 nie ma racji bytu. Nie inaczej rzecz się ma w 2018. Ledwie parę miesięcy temu Forty Water zaserwował nam album (o którym więcej przeczytacie tu) do spółki ze swoim wieloletnim ziomalem B- Legitem, by znów zaatakować z kolejną solówką “Gift of gab”, która… jest pierwszą z trzech części tryptyku, zapowiadanych jeszcze na ten rok ("The Rule of Thumb" oraz "Practice Makes Paper" to tytuły kolejnych). Czy mając 24 solowe albumy na koncie (plus kolejnych kilka w różnorakich kooperacjach) po kolejnym należy spodziewać się cudów, fajerwerków i “zmiany gry"?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-07-19 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)


Amerykański duet Blackalicious to prawdziwa legenda rapu z Zachodniego Wybrzeża. Ich muzyka zawsze była trudna do zaszufladkowania, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że znaaacznie bliżej im do tzw. conscious rapu, niż popularnego w rejonach Kalifornii gangsta rapu.

Pod koniec miesiąca Chief Xcel i The Gift Of Gab odświeżą - w wersji cyfrowej - wydaną w 1994 roku EPkę "Melodica". Co więcej, duet dołączy do niej niepublikowany wcześniej - za wyjątkiem winylowej wersji wydanej jedynie w Japonii - numer "Changes", w którym maczał palce sam DJ Shadow.