Gift of Gab - pośmiertny album we wrześniu, mamy pierwszy singiel!

Jeszcze na dobre nie zdążyliśmy pogodzić się ze śmiercią Gift Of Gaba, a tu okazuje się, że już niedługo wyjdzie jego ostatni solowy projekt „Finding Inspiration Somehow”. Nie znamy na razie tracklisty ani tego, kto się będzie udzielał gościnnie, ale już teraz możemy posłuchać pierwszego singla promującego wydawnictwo.

„Vice Grip” to świetny, energetyczny banger, w którym dostajemy klasycznego Gaba miotającego punchami na lewo i prawo, z flow doskonale osadzonym w bicie. Sama muzyka mocno odbiega od tego, z czego najbardziej znamy rapera, czyli od trueschoolowo–funkowych klimatów Blackalicious. Tutaj gospodarz idzie bardziej w kierunku brzmień kojarzących mi się z Denzelem Currym. Jest brudno, surowo, a przy tym nowocześnie. Za bit odpowiada współpracujący od paru lat z Giftem Nick Andre.

„To nie jest taki bit, jaki zwykle bym mu przesłał, ale jestem zadowolony, że to zrobiłem, bo on go totalnie zniszczył” – powiedział producent. Okazuje się, że kawałek powstał szybko. Bardzo krótko po tym, jak Gift Of Gab otrzymał podkład od Nicka, zadzwonił do niego i umówił się na nagrywkę następnego dnia, zaraz po swojej dializie.

„To klasyczny Gab niszczący MC’s, stający do walki z przeciwnikami. To legenda mojego brata Gift Of Gaba w swojej najczystszej formie – powiedział często współpracujący z raperem, członek Latyrx Lateef The Truth Speaker. Trudno się z tym nie zgodzić.

O samym albumie wypowiedział się Jumbo z także często współpracującej z Giftem ekipy Lifesavas – „Był bardzo zadowolony z tej płyty i puścił mi ją w samochodzie, jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń COVID-owych. Była świetna tak samo wtedy, jak i teraz. Ta długowieczność, to był jego największy Dar”. Premiera „Finding Inspiration Somehow” już 10 września.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>