Teielte

Teielte

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-15 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Pierwszy raz duet Wespół (Pablo Hudini i Teielte) dał się poznać wypuszczając 7-calowy singiel "Z głową w chmurach/Mój kolorowy mózg" w Asfalt Records. Teraz powraca prezentując nam nowy utwór - "Film klasy B" to mroczna pieśń protestu, zwiastująca mini epkę zaplanowaną na grudzień tego roku. Video do utworu to dzieło Poka Film, a scenografię do obrazu stanowią wycinanki z brystolu.

dodano: 2014-06-25 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Phattcut to gitarzysta, producent i raper pochodzący z Kłodzka. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie. Tworzy muzykę z pograniczna new beats / downtempo / abstract hip-hop. Obecnie w swojej twórczości łączy organiczne dźwięki natury z żywymi instrumentami, analogowymi brzmieniami syntezatorów oraz samplami. Swoją twórczość prezentuje w formie precyzyjnie przygotowanych audiowizualnych live-actów, którym zawsze znajdzie się miejsce na dawkę improwizacji. W występach na żywo wspiera go VJ Tekturka, który odpowiedzialny jest za sferę wizualną.

Światło dzienne właśnie ujrzało jego EP "Raices", które ukazało się nakładem labelu 5:55. Album tworzy 6 bogatych kompozycji starannie dopieszczonych brzmieniowo i aranżacyjnie. Epkę remixami wzbogacili czołowi polscy producenci: Teielte i en2ak z wytwórni U Know Me Records oraz Eufoteoria. Phattcut nie stroni od współpracy z instrumentalistami – w tytułowym utworze "Raices" gościnnie na kontrabasie udzielił się Jughan. Poniżej dwa klipy promujące epkę oraz linki do odsłuchu/pobrania całości.

dodano: 2013-08-17 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Koka Beats oraz JuNouMi wypuszczają na winylu ostatni singiel Pezeta. Na winylu oprócz oryginalnego utworu "Ostatni Track" oraz instrumentala autorstwa Auera znajdują się remixy od Daniela Drumz, Galusa, Kixnare i Teielte.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-04 13:00 przez: Asfalt Records (komentarze: 1)

Wespół (Pablo Hudini & Teielte) "Z głową w chmurach" (HD)

Prezentujemy pierwsze nagranie nowego projektu Wespół utworzonego przez Pablo Hudini i Teielte. Utwór "Z głową w chmurach" pochodzi ze strony A limitowanego winylowego singla, który ukaże się 18 grudnia 2012 (pre-order na www.asfaltshop.pl). Mix/master Mateusz Majewski Concrete Cut. Nagranie głosu Deszczu Strugi Otrabarwa Recording Studio. Video: Asfalt Studios & Bidi coś kręci

dodano: 2011-05-10 17:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Wydane przez U Know Me Records produkcje Kixnare'a czy Daniela Drumza okazały się bestsellerami w wielu sklepach z winylami na całym Świecie. Wydawnictwo nie ma zamiaru zwalniać tempa, czego dowodem jest fakt, że cały czas informujemy was o kolejnych posunięciach labelu. Następną produkcją, której możecie się spodziewać będzie płyta En2aka - zdolnego producenta z Wrocławia, fanom niezależnych brzmień z pewnością znanego z chwalonego ze wszystkich stron składu Przaśnik.

Album "Celestial Toyroom" ujrzy światło dzienne jeszcze w maju. Zarówno na winylu jak i na CD.

dodano: 2010-11-05 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
Dziś w naszym cyklu Tak To Się Robi prezentujemy wam odpowiedzi gościa, którego "Homeworkz" okazało się jedną z największych rewelacji wydawniczych ostatnich miesięcy. Płyta, której złej recenzji możecie szukać ze świecą, dowodzi, że w Polsce też można robić rzeczy określane często jako "new beats" przy okazji nie odbiegając od światowego poziomu.

Oddajmy głos Teielte, reprezentantowi UKnowMe Records i człowiekowi, którego muzyka zaczyna żyć własnym życiem, kiedy włączycie ją w głośnikach.


Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-09-21 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Wczoraj nakładem nowej oficyny UKnowMe (młodsza siostra hip-hopowego JuNouMi), ukazała się płyta płockiego producenta Teielte. My mieliśmy możliwość sprawdzić "Homeworkz" przed premierą, żebyście już dziś mogli zapoznać się z naszą recenzją materiału, który wśród polskich dziennikarzy muzycznych robi niespotykaną od dawna furorę.

Czy faktycznie mamy do czynienia z narodzinami talentu na skalę międzynarodową, który już za chwilę stanie się wizytówką polskiej produkcji muzycznej? Nie widzę niczego co miałoby stanąć na drodze realizacji takiego scenariusza.