Pocztówka z WWA Lato '19

Pocztówka z WWA Lato '19

kategorie:
dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Taco Hemingway - W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. Dawid Podsiadło (prod. Borucci)

Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19

Z kim łatwiej się utożsamić niż z sąsiadem z klatki obok? - pytaliśmy w tekście poświęconym Pocztówce z WWA. Nowa płyta Taco Hemingwaya to opowieść z tętniącej życiem stolicy, w której nie wszystko jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Album przepełniony jest przyziemnymi obserwacjami i pozornie nieistotnymi sytuacjami. Na płycie znaleźli się wszechstronni, zróżnicowani goście, którzy niejednokrotnie pozytywnie zaskakują.

dodano: 2019-07-29 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 5)
Taco Hemingway

Od premiery ostatniego projektu Taco Hemingwaya minął już blisko tydzień. Emocje opadły, opinie zostały wygłoszone. Pora więc spojrzeć na Pocztówkę z WWA, lato '19 chłodniejszym niż browar z lodówki okiem. O warszawiaku, jak zwykle zresztą, wypowiedział się każdy. Jedni wychwalali pod niebiosa, drudzy wylewali kubły pomyj i zarzucali wtórność. Jak zwykle. Pomimo rozstrzału między opiniami, mamy dla Was 5 dowodów na to, że Pocztówka to najlepszy album Taco Hemingwaya i miś na skalę naszych możliwości.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-23 23:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Podczas gdy wszyscy nastawiali się na 9 sierpnia i dziwili, że tym razem Taco zapowiedział swój nowy album ten... wrzucił dziś całą płytę do Internetu (tutaj znajdziecie odsłuch). Skąd taka decyzja? Raper tłumaczy to w zaskakująco długim jak na niego komunikacie.

dodano: 2019-07-23 22:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jednak Taco znów zaskoczył premierą. Zapowiedziana była na 9 sierpnia, a wjeżdża... już dzisiaj!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dwa pokolenia warszawskiej sceny i dwaj bystrzy obserwatorzy stołecznego życia. Pezet na jesieni wróci do nas z nowym albumem a jeszcze wcześniej usłyszymy go w kooperacji z Taco Hemingwayem!

dodano: 2019-07-16 14:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Koniec ciszy! Dopiero co minął rok od premiery "Cafe Belga" a Taco serwuje nam swój nowy album. "Pocztówka z WWA, Lato '19" ukaże się jeszcze w sierpniu.

kategorie:
dodano: 2019-07-16 14:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

“To wszystko dziełem przypadku”… 
Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.
Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.