Notorious B.I.G

Notorious B.I.G

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Fat Joe w 24 rocznicę śmierci Biggiego postanowił się podzielić ciekawą informacją. Podczas rozmowy ze Swizz Beatzem raper zdradził, że nagrywał z Notoriousem B.I.G album, na którym znalazł się ich wspólny diss na 2Paca.

kategorie: USA, Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-02-16 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Historia Notoriousa B.I.G była już wiele razy opowiadana na przestrzeni lat. Teraz swoją cegiełkę dołoży Netflix, który zapowiedział nowy dokument o nowojorskim raperze "Biggie: I Got a Story to Tell"

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-03-09 21:32 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 3)

Dokładnie dwie dekady temu - 9 marca 1997 roku The Notorious B.I.G. został śmiertelnie postrzelony przez nieznanego sprawcę podczas swojego pobytu w Los Angeles. Tej feralnej nocy hip-hop stracił jedną ze swoich największych indywidualności, charyzmatycznego rapera konsekwentnie budującego swoje muzyczne imperium. W czasie swojego krótkiego życia Biggie nie zdążył zrealizować wszystkich założonych sobie artystycznych planów, jednak to co zdołał stworzyć pozwoliło mu wedrzeć się na stałe do świadomości milionów słuchaczy. Całą redakcją serwisu Popkiller.pl składamy dziś hołd królowi Nowego Jorku. We'll always love Big Poppa...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-06 19:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 5)

Zarówno "Illmatic" jak i "Ready To Die" postrzegane są dziś jako jedne z najwybitniejszch debiutów w historii hip-hopu. Oba nagrane w surowym, boom-bapowym stylu, oba opisujące realia nowojorskiego życia i oba sprzedane w wielomilionowym nakładzie. Podobieństwa między tymi albumami są aż nadto widoczne, nie dziwne więc, że w 1994 roku ich autorzy postanowili połączyć swoje siły i nagrać kolejny klasyk. Tak doszło do wspólnej sesji nagraniowej, podczas której Nas i Biggie pracowali nad remiksem numeru "Gimme The Loot". Dlaczego więc wspólne nagranie tych dwóch legend nigdy się nie ukazało? Odpowiedzi na to pytanie szukał również sam DJ Khaled, który osobiście przepytał Nasa w programie "We The Best".

recenzja
dodano: 2015-03-15 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

"Gotowy na śmierć". Co można o tym albumie napisać, czego jeszcze nie napisano? Jeden z najlepszych debiutów w historii rapu, opus magnum nieodżałowanej pamięci Christophera Wallace'a a.k.a. Franka White'a a.k.a Notoriousa B.I.G.... Drogi sercu każdego fana hip-hopu, niezliczoną ilośc razy zsamplowany i "z-follow-upowany", "Ready to Die" to swoisty platynowy wzorzec z Sevres dla twardego, ulicznego hip-hopu. Kończąc Tydzień z Notoriousem B.I.G. - zagrajmy to jeszcze raz, wrzućmy "Ready o Die" na głośniki - i zanurzmy się w ten mroczny świat brooklyńskich ulic.