50 urodziny Notoriousa B.I.G. - specjalne obchody i nowy singiel!

Dzisiaj, 21 maja, wypadają 50 urodziny Notoriousa B.I.G, z tej okazji wypuszczono nowy numer rapowej legendy Nowego Jorku. W kawałku pod tytułem "G.O.A.T." gościnnie udzielają się Ty Dolla $ign i nigeryjska wokalistka Bella Alubo.

Utwór jest pierwszym kawałkiem Biggiego od 17 lat. Wykorzystano w nim wokale ze znajdującej się na "Life After Death" piosenki "I Love The Dough", w oryginale mającej na początku zwrotkę młodego wtedy Jaya-Z. Nowy singiel utrzymany jest w stylistyce afrobeats. "Nagranie kawałka z Biggie'em było moim marzeniem, odkąd byłem dzieciakiem" - powiedział Ty Dolla $ign w informacji prasowej. "Tytuł jak najbardziej do niego pasuje... GOAT. Wszystkiego Najlepszego, Big. Brakuje nam ciebie!"

Violetta Wallace, matka legendarnego rapera, dodała: "To piękne być świadkiem tego, jak muzyka mojego syna jest odświeżona dla jego fanów i dla dzisiejszego pokolenia młodych mężczyzn i kobiet przyjmujących jego sztukę. Doceniam wysiłek wszystkich zaangażowanych w stworzenie perfekcyjnego połączenia wokali i muzyki w tym utworze."

Elliot Osagie, założyciel Benin City Entertainment, firmy współpracującej ze spadkobiercami Notoriousa od prawie dziesięciu lat, podsumował: "Jedną rzeczą, której się nauczyłem, powiększając publiczność Biggie'ego przez te wszystkie lata, jest jego globalny impact. Chcieliśmy stworzyć utwór, który będzie hołdem dla tego wpływu. Stąd też afro beatowy motyw."

20 maja, dzień przed urodzinami, odbyła się specjalna uroczystość z udziałem Voletty Wallace, dzieci Notoriousa CJ'a i T'yanny, a także Lil Kim czy Lil Case'a ze związanego z Wallace'em składu Junior M.A.F.I.A. 21 maja Empire State Building zaświeci na biało-czerwono, a na jego maszcie pojawi się korona, która będzie oświetlać Manhattan. Jest to swoisty hołd dla klasycznego debiutanckiego krążka rapera "Ready To Die".

To jednak nie wszystko. Już 10 czerwca w Lincoln Center orkiestra pod batutą Miguela Antwooda-Fergusona zagra muzyczny hołd dla Notoriousa. Tego samego dnia wydana zostanie specjalna winylowa edycja "Life After Death". "The 25th Anniversary Super Deluxe Box Set" składać się będzie z ośmiu winyli i książeczki zawierającej unikalne zdjęcia, które zrobiono podczas sesji okładkowej. Będą także liner notesy pisarza Sheldona Pearce'a i komentarze ekipy pracującej nad oryginalnym albumem.

PS. Swój tribute na 50 urodziny Biggiego przygotowali też PlanBe i Sir Mich - utwór "B.I.G." sprawdzicie na dole.

The Notorious B.I.G. - G.O.A.T (feat. Ty Dolla $ign and Bella Alubo) [Official Lyric Video]

Tagi: 

90'S
Piosenka jest nawet ok a najbardziej podoba mi się wykorzystany wokal Notoriousa B.I.G., no i ta nigeryjska wokalistka Bella Alubo a ten Ty Dolls $ign taki sobie rzecz gustu a kawałek PlanaBe i Sir Micha to w tym kawałku podoba mi się tylko produkcja tego drugiego.
Porażka
Po co nagrywać takie gówna? Biggie w grobie się przewraca jak to słyszy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>