Niewidzialna Nerka

Niewidzialna Nerka

dodano: 2014-06-10 18:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W miniony weekend pod warszawskim Pałacem Kultury mieliśmy prawdziwe muzyczne święto w postaci multigatunkowego festiwalu Red Bull Music Academy Weekender. W trakcie dwóch dni na scenach zaprezentowali się tacy artyści jak Looptroop Rockers, Danny Brown, Dam-Funk, Brodka XS, Onra, Kamp! czy Niewidzialna Nerka Na Żywo. My oczywiście również tam byliśmy i dziś mamy dla Was fotorelację z pierwszego dnia, zawierającą m.in. występy Danny'ego Browna, Dam-Funka i Niewidzialnej Nerki z udziałem Włodiego, Vienia czy Rasa. Przypominamy też, że wśród płyt, które do soboty możecie u nas zamawiać znajdują się także albumy Danny'ego Browna oraz wspólny krążek Snoop Dogga z Dam-Funkiem!

kategorie:
dodano: 2013-11-25 16:18 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

“Pamiętam przełom ‘88/’89, mam to przed oczami / kierowca Ikarusa jedzie, literkami ze Smerfami wyklejone "Bogdan 607" / puszki po napojach szoferkę zdobią / w wielkim walkmanie mam ze sobą pierwszą kasetę rapową, kiwam głową, myślę jak oni to robią?”

Wrześniowa premiera reedycji płyty Niewidzialna Nerka i albumu Graffiti Goes East w Cafe Kulturalna to bez wątpienia tegoroczny imprezowy szlagier. Przyszedł więc czas, aby kultowy projekt z interpretacjami klasyków zmierzył się z prawdziwą warszawską legendą.

recenzja
dodano: 2013-10-20 15:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Na początku chciałbym zaznaczyć, że poniższy tekst nie będzie typową recenzją. A to dlatego, że projekt Niewidzialnej Nerki Deluxe (rok temu została wypuszczona jej pierwsza wersja) nie mieści się w ramach ocen, jakimi mamy w zwyczaju kończyć pojawiające się na łamach Popkillera teksty. Zabrakłoby skali, by ocenić ten piękny hołd złożony pionierom polskiego rapu przez szereg producentów, którzy niekoniecznie na codzień związani są ze sceną rapową, wzbogacony niekiedy zwrotkami pełnymi follow-upów i pozdrowień od weteranów sceny. Rozszerzony raport z osiedla w najlepszym wydaniu.

dodano: 2012-06-18 16:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 18)


Od pomysłu do do realizacji projektu minęły dobre dwa lata, ale chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że warto było czekać. "Niewidzialna Nerka" to swego rodzaju ukłon w stronę pionierskich czasów polskiego hip-hopu. Na dwupłytowy album składają się trzydzieści trzy reinterpretacje kultowych utworów, za które odpowiadają znakomici współcześni producenci, m.in. Praktik, Daniel Drumz, Ment, Roux Spana, Kixnare, Metro lub Teielte.