Do Or Die

Do Or Die

dodano: 2015-07-19 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Legendy Chicago - Twista oraz grupa Do Or Die, przedstawiają najnowszy singiel z wydanego niedawno wspólnego EP pt. "Withdrawal". Utwór o tym samym tytule doczekał się właśnie teledysku, który możecie sprawdzić w rozwinięciu newsa, a my przy okazji informujemy że obie ekipy rozpoczęły prace nad kontynuacją materiału! Premiera "Withdrawal 2" ponoć jeszcze w tym roku.

dodano: 2015-05-24 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Długo oczekiwany wspólny projekt ekipy Do Or Die z Twistą ujrzał wreszcie światło dzienne 19 maja. EP "Withdrawal" utrzymana jest klimatycznie w klasycznym brzmieniu lat 90-tych a potwierdzeniem tych słów niech będzie vibe sączący się z kawałka "Aquafina", który doczekał się właśnie teledysku. Sprawdźcie klip z najlepszego moim zdaniem numer, jaki znalazł się na tej epce.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-29 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Jak informowaliśmy was w zeszłym tygodniu, dwie legendy Chicago - Twista i ekipa Do Or Die postanowiły połączyć siły i wydać wspólny materiał w postaci EP. Znamy już tracklistę planowanej na 19 maja epki "Withdrawal" - znajdzie się na niej 6 nowych numerów a singlem promującym cały materiał został kawałek "Aquafina", do którego wkrótce ukaże się teledysk.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-22 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Legendy Chicago łączą swoje siły! Na ten moment czekali nie tylko wszyscy słuchacze hip-hopu z "wietrznego miasta", ale i cały Midwest oraz spora część rap gry. Twista ogłosił kilka dni temu za pośrednictwem swojego kanału YouTube, że w produkcji jest już wspólny projekt z ekipą Do Or Die!

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-22 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Do or Die "LOUD PACK" Official Video Dir @STUNNA_REESE

Jednym z moich ulubionych krążków, które kiedykolwiek wydało na świat Chicago jest bez wątpienia "Picture This", opisywany już w Klasyku Na Weekend debiut formacji Do Or Die, mieszający twardą, uliczną tematykę z chwytliwą melodyką i gęstymi przyspieszeniami - tak, podśpiewywanie i przyspieszanie w rapie to nie najświeższy wynalazek ostatnich lat. Teraz z okazji ulubionego święta 3/4 amerykańskich raperów, czyli 4/20 panowie z Do Or Die puszczają najnowszy teledysk, oferujący osadzone w swoim stylu leniwe, chilloutowe brzmienie i zieloną tematykę.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-05-31 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

To, że scena z Chicago regularnie dostarcza ciekawe postacie na hip-hopową mapę wiemy nie od dziś, tak jak to, że są to raperzy z całkowicie różnych rejonów sceny. Kanye West, Twista, Common, Lupe Fiasco, Soulja Boy, Da Brat, Boo & Gotti czy freestyle'owiec Juice. Czy patrząc na nowe twarze, które wypłynęły w ostatnich miesiącach - Rockie Fresh, Chance The Rapper i Chief Keef.

Biorąc pod uwagę ciężką sytuację społeczną nie dziwi, że i uliczny hardkorowy rap trzyma się tam mocno, a postacie takie jak wspomniany Keef regularnie goszczą w mediach, także tych nie zajmujących się muzyką. Warto więc przybliżyć jeden z najmocniejszych strzałów z chicagowskiej ulicy, który zarówno brzmieniowo, jak rapowo stoi nieporównywalnie wyżej od kontrowersyjnego 17-latka. Do Or Die to kolektyw, który wciąż jest aktywny, wypuścił około 10 albumów, ale ani razu nie udało mu się zbliżyć do kultowego debiutu z 1996 roku...