Cztery i pół

Cztery i pół

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Konkursy
dodano: 2013-03-14 00:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Już w sobotę na warszawskim koncercie Łona i Webber odbiorą swoją pierwszą w dorobku Złotą Płytę za "Cztery i Pół". A my mamy dla Was 3 podwójne wejściówki na tę imprezę! Jak je wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z twórczością tych panów:

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2013-03-06 23:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Łona i Webber - Bieg na 1500m

Wyjaśniamy i objaśniamy, że w kwestii wszelakich zapowiedzi i pobocznych filmików duet Łona i Webber na polskiej scenie równych sobie nie ma. Tym razem, by zapowiedzieć koncert w Warszawie, na którym wręczona zostanie im złota płyta zamiast odpalić video i powiedzieć "Yo, tu Łonson i Łebsztyk, gramy 16 marca w Warszawie, wpadajcie tam, yo!" zrobili... sami zobaczcie co. A dokładne info o koncercie tutaj.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty
dodano: 2013-03-06 01:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty "Koniec żartów" - oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records. Minęła dekada.

dodano: 2013-01-29 17:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

"Cztery i Pół" wybraliśmy w redakcyjnym głosowaniu najlepszą polską płytą roku 2011... i jak widać nie tylko nam przypadła ona do gustu a wyniki sprzedaży są dla szczecińskiego duetu rekordowe. Czwarta (i pół) płyta Łony i Webbera pokryła się złotem jako pierwsza w ich dorobku. Chciałoby się zakrzyknąć - wreszcie!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-09-30 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 32)
Kiedy ukazywały się klipy do "Nie Pytaj Nas", a potem "To Nic Nie Znaczy" można było się spodziewać wielkiego powrotu szczecińskiego duetu. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć jak wielkie nadzieję wiązałem z tym albumem, szczególnie, że jego autorzy to zarazem autorzy płyty, którą w podsumowaniu zeszłej dekady umieściłem na pierwszym miejscu. Od wyjścia "Nic Dziwnego" zdarzało mi się marudzić, a "Absurd I Nonsens" i "Insert" choć kradły czas, nie miały moim zdaniem klasy pierwszych dwóch albumów. Słuchałem ich wygłodniały z zapalczywością szukając "tego czegoś", ale wciąż czułem, że czegoś brakuje. Po chorej zajawce jaka towarzyszyła "To Nic Nie Znaczy" pomyślałem "a może teraz?".

"Cztery I Pół" dziś trafia na półki sklepowe w całym kraju, ja właśnie wróciłem z videowywiadu z Łoną i Webberem, który niebawem będziecie mogli u nas obejrzeć i wygląda na to, że nadszedł czas na recenzję. Dali radę?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-06-09 00:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)


Łonson i Łebsztyk nadchodzą (albo nadjeżdżają, np. taksówką) z nową płytą zatytułowaną "Cztery i pół". Pierwszy singiel? Ten dzień to dzisiaj. Dość nietypowy, połamany bit Webbera, eksperymenty z flow Łony... Ale więcej może nie będę pisał, bo numery tego duetu mają to do siebie, że najlepiej poznawać je nie wiedząc czego się spodziewać.