Łona, Webber & The Pimps w Warszawie + wręczenie złotej płyty

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty
dodano: 2013-03-06 01:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam "Łona" Zieliński i producent Andrzej "Webber" Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty "Koniec żartów" - oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records. Minęła dekada.

Wraz z końcem 2012 roku wydany ponad rok temu album Łony i Webbera "Cztery i pół" otrzymał status Złotej Płyty za sprzedaż 15000 egzemplarzy. Zawarte na tej płycie nagrania dobitnie odzwierciedlają, że od debiutu minęło sporo czasu: Łona, komentując kąśliwie, acz subtelnie, rzeczywistość swojego pokolenia, prezentuje nową w polskim hiphopie jakość wykorzystywania języka polskiego; Webber, operując dźwiękiem w sposób przemyślany i oszczędny, tworzy unikalne kompozycje utrzymane w duchu hiphopowym, nie pozbawione jednak elementów nowoczesnej elektroniki. Płyta ukazała się nakładem labelu Dobrze Wiesz w dystrybucji Asfalt Records (EMI). Jest to pierwsza Złota Płyta dla tych artystów. Jej wręczeniem tego wieczoru zajmie się założyciel i szef wytwórnii Asfalt Records - Tytus.

Koncert Łona & The Pimps, w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach, stanowi nie lada precedens na polskiej scenie. Brzmienie "żywych" instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie, które przekłada się na żywiołową reakcję publiczności. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas).

O dobre samopoczucie muzyczne przed koncertem zadba Ment XXL z zespołu Rasmentalism, który w tym roku zadebiutuje legalnym wydawnictwem w Asfalt Records właśnie.

KONCERT: 21:00
Drzwi: 19:00

Bilety 25/30/35 do kupienia w punktach stacjonarnych Ticketpro (poniżej lista dla Warszawy):

http://www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/mazowieckie/warszawa/index.html

oraz online:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1024690-lona-webber.html

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>