BlackStar

BlackStar

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-02-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Mimo planowanej emerytury, Mos Def zapowiada drugi album legendarnej grupy Blackstar, współtworzonej z Talibem Kweli. W dodatku za produkcję na albumie ma odpowiadać Madlib, jeden z najważniejszych producentów amerykańskiej sceny. Informacja wyszła podczas DJ-skiego wystepu Madliba w Denver, na którym gościnnie znajdował się również Yasiin.

recenzja
kategorie: Elektronika, Jazz, Pop, Recenzje, Rock
dodano: 2016-01-19 17:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 2)
David Bowie - Blackstar

Raperzy cenili Davida Bowiego, on zaś cenił ich, przyznając, że rap to jeden z najbardziej kreatywnych gatunków muzycznych. Przez to współpracował z wieloma artystami i nie wnosił żadnych sprzeciwów wobec samplowania jego kompozycji. A ponieważ David Bowie był artystą ponad podziałami, zdecydowaliśmy się na umieszczenie recenzji jego ostatniego albumu również na naszym portalu. Bo wiecie, muzyka nie zna granic. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2011-07-25 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
To, że Curren$y pochodzi z brudnego południa nie sprawiło nigdy, że jego inspiracje muzyczne zostały zamknięte na inne wpływy. Kiedy jednak usłyszałem ten numer w pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś sobie robi jaja i zblendował wokale Spitty z instrumentalem BlackStara. Okazuje się, że nie. Członek Fly Society faktycznie zreinterpretował klasyczne "Respiration".

Numer znalazł się na mixtape'ie zatytułowanym "Fin...", który ukazał się w 2008 roku, czyli już po odejście Spitty z Cash Money.