Wybierz 12-ego Młodego Wilka 2013 - głosowanie!

W tym roku, z uwagi na wiele komentarzy w poprzednich latach, postanowiliśmy otworzyć furtkę przy wyborze Młodych Wilków i jedno miejsce przeznaczyć do wyłonienia w głosowaniu naszych czytelników. Każdy raper mógł zgłosić się i wysłać swoją zwrotkę do wspólnego numeru, a my z całości mieliśmy wybrać 10 osób, na które będzie można oddawać głosy.

Wśród pozytywnych głosów odnośnie tej decyzji widzieliśmy też takie skreslające z miejsca konkursy i twierdzące, że nikt dobry w nich nie startuje, a jeżeli startuje to nie wygrywa - warto więc przypomnieć, że spory kop w karierze i wejście szczebel wyżej rapowe konkursy dały takim osobom jak VNM, Zeus, Matheo czy Grubson.
I okazało się, że również do naszego konkursu zgłosiło się sporo ksywek z podziemia, które kojarzyliśmy i docenialiśmy, jak i osoby już powiązane z różnymi wytwórniami, w tym mające legalne wydawnictwa - jak widać one również, podobnie do nas nie widzą żadnej sprzeczności między posiadaniem 'legala' a obecnością w Młodych Wilkach. Poza tym pokazało się sporo ciekawych nowych twarzy, w tym osoby na poziomie, które słyszeliśmy po raz pierwszy. Było ciężko... po długiej burzy mózgów postanowiliśmy rozszerzyć więc grono z 10 do 16 osób i właśnie 1 z poniższej 16-tki dołączy do poznanej już 11-tki Młodych Wilków - ale o tym zdecydujecie Wy!

Na głosowanie macie równo tydzień - do godziny 20-tej w środę 4 grudnia. Głosować mogą jednorazowo jedynie zarejestrowani użytkownicy Popkillera poprzez ankietę znajdującą się na samym dole tego newsa, pod zaprezentowanymi sylwetkami - sam wpis w komentarzach nic nie da, a każdy głos w ankiecie może coś zmienić. Konkursowe zwrotki trzymamy jeszcze w tajemnicy, by zwycięska miała swoją premierę razem z teledyskiem do wspólnego numeru, a poza tym byście byli w podobnej sytuacji jak my - wybierając w oparciu o dostępny dorobek danych osób, nie wiedząc, co pokażą w kawałku wspólnym i wybierając Wilka a nie zwrotkę.

Utwory wybieraliśmy my, opisy w zdecydowanej większości oparte są na info, które poszczególne osoby przesłały nam mailem razem ze zwrotką - stąd rozbieżności w długości i konstrukcji tychże opisów.

KOLEJNOŚĆ ALFABETYCZNA

AdE

W warszawskim rapie oficjalnie siedzi od 2006 roku, wydał wtedy płytę ImAAde Konkret razem z jednym producentem. Od 2009 jest w ekipie OCB razem z Tonym i Manifestem, zajęli wtedy 3 miejsce w konkursie Haiha022), a zaraz potem wydaliśmy płytę "Okazjonalnie" oraz mixtape "Internacjonalnie". Na dniach nakładem podziemnej wytwórni SWAGmusic wychodzi jego pierwsza solowa płyta AdE "Perła Południa", na której gościnnie wystąpili m. in. Młody M, Jongmen, Rudy MRW, B.R.O, CBR, Manifest.

AdE - Byliśmy Wszędzie (prod. Manifest) [OFICJALNY TELEDYSK]

02. AdE - Płonie Miasto (feat. Jongmen, prod. Manifest) [LYRICS VIDEO]

Alpha

Mieszkający obecnie w Poznaniu mc, eksperymentujący z różnymi formami mieszania rapu z elektroniką i żywymi instrumentami. Porusza różną tematykę, od głębokich, emocjonalnych utworów do zadziornych, przesyconych bezczelnymi punchami bangerów, tworzy rap bogaty w znaczenia i powiązania, zgrabnie przebijając się przez kolejne tematy i skojarzenia. Nie boi sie trendów pochodzących zza oceanu i umiejętnie korzysta z dorobku rap sceny.

ALPHA/JAX - Inicjały (Official Video)

Alpha- Wracam ft. DJ Kuart ( Prod. John Vein)

Bonez

Raper, freestylowiec i beatmaker pochodzący z Łodzi. Członek Centrum Eudezet Label. Finalista pierwszej edycji ŻYWYRAP! (otrzymał wyróżnienie). Czterokrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (3 miejsca w 2010 i 2012). Aktywnie działa na rapowej scenie od 2005 roku. Początkowo w składzie Projekcja, który później przekształcił się w Rap-Te(a)m. Wspólnie z Rap-Te(a)m wydał płytę "Rap z Te(a)mperaturą". Grał koncerty u boku takich artystów jak MOP, Termanology, AZ, Lordz of the Underground, Tha Alkaholiks, Skyzoo czy N.O.R.E.

W drugim numerze Bonez rapuje jako pierwszy

Wyskocz do tego s02 odc.04 - Bonez "Braggujące Ogniwo" (prod. Bonez cut. Dj Te)

Bonez x TMK aka Piekielny x OzM x Mex x Czeski x Dj Kuart - Zawsze jest okazja (prod. Hauas)

Cywil

Warszawski raper, okazjonalnie freestylowiec i organizator imprez hip-hopowych. Nagrywa od 2006 roku, w 2012 ukazała się jego pierwsza solowa płyta pt "Galeria Treści Niechcianych" (LP). Jest finalistą pierwszej edycji programu ŻywyRap, gdzie otrzymał wyróżnienie. Na wiosnę 2014 roku nakładem wytwórni Hemp Records ukażę się jego druga solowa płyta pt. "Lęk Wysokości"(LP).

Cywil - Po Nocy Przychodzi Dzień [AUDIO] (DIIL.TV HD)

Cywil - Uniwersalny żołnierz

Diset

Lubelski MC szerzej kojarzony poprzez pierwszą edycję konkursu Aptaun Support oraz współpracę z Rasmentalismem. W 2011 roku wydał długogrający solowy album "High Definition", w 2012 razem z Robakiem i Brusem EP-kę "Spotkamy się na miejscu", a w grudniu 2013 ma mieć miejsce premiera jego kolejnego solowego albumu "High Definition 2: Victoria i Pokój" wydanego pod patronatem akcji Aptaun Support. W swojej muzyce stawia na dopracowywanie każdego utworu na wszystkich możliwych płaszczyznach, szczególnie w kwestiach takich jak kompozycja czy realizacja nagrań, nie tylko elementów typowo rapowych jak flow, treść czy dobór bitów. Stara się nie unikać eksperymentów, szczególnie wokalnych czy aranżacyjnych.

Diset - "Bill Hicks" (prod. Nerwus)

Diset - !EGOFLY (prod. Bejotka) (street single)

HK Rufijok

Pochodzi z Rydułtów (k. Rybnika). Pisać zaczął pod wpływem HST, którego docenił za jego kunszt i pionierskie rapowanie z wykorzystaniem elementów gwary. Rufijok zaczął współpracować z Gajosem i ekipą Władcy Marionetek, to w tym okresie powstały płyty „Fermynt” i „Who? Ja W To Wbijom Mikzteip”. HK Rufijok wszystkie swoje teksty pisze w śląskiej gwarze i jest oddanym miłośnikiem śląskich zwyczajów i tego regionu. W 2010 Rufijok przyłączył się do Agencji Protest Song (Rybnik), gdzie we współpracy z Metrowym powstała jego pierwsza legalna płyta „Who?Ja W To Wbijom”. Usłyszycie tutaj takich producentów jak: Di.N.O., BRK, Grubson, Timothy Drake, a także zwrotki Metrowego, Skorupa, Majkela, Bu, Grubsona czy Mass Cyphera. W 2012 roku wspólnie z Metrowym, Bu oraz Skorupem nagrał wspólną płytę pt. „KOSMOS”. Prace nad drugą solową płytą Rufijoka już trwają. Podobnie jak poprzednia płyta, także i ta ukaże się nakładem wydawnictwa Protest Song.

W pierwszym numerze Rufijok rapuje jako pierwszy

Bu - Między Nami [Zezowate Szczynście Mikstejp (2010)]

HK Rufijok - Bes prod. BRK

Igrekzet

Młody raper z Bielska-Białej. 2009 - epka z producentem Kosaaa, która nigdy nie ujrzała światła dziennego, ukazał się jedynie singiel "Tętno" z Ensonem i Dj Ace. 2012 - epka "Sznyty Spojrzeń" na bitach NoTime'a. 2013 - "spełniony" w klasycznym truskulowym rapie, zaczynam bawić się tą muzyką, improwizuję z flow, śpiewam itd." Będzie można go usłyszeć m.in. na składance Swag Jak Skurwysyn 2 i "Płycie Roku" Quebonafide i Eripe. 2014 (?) - album na bitach NoTime'a, jak pisze: "chcemy stworzyć coś, czego jeszcze polski rap nie widział".

W pierwszym numerze Igrekzet rapuje jako pierwszy

Igrekzet x Wicher x Ad.M.a - To Nie Mit (prod. NoTime)

Igrekzet - Jak Trzeszczy Szkło

L Pro

Polski producent, kompozytor, autor tekstów oraz DJ. Produkcją zajmuje się od 2006 roku. W 2007 roku jeszcze jako 17 latek podpisał kontrakt z wytwórnią Tedego, Wielkie Joł stając się jednocześnie najmłodszym producentem w historii polskiej muzyki związanym z legalną wytwórnią. Autor wielu utworów dla czołowych polskich artystów , jak i dla gwiazd światowego formatu (na jego bicie rapował też Fabolous) oraz kompozytor muzyki filmowej. Obecnie pracuje nad albumem producenckim. Zanim zajął się produkcją próbował swoich sił jako raper i freestyle'owiec - i nas zaskoczył zgłoszeniem w roli raperskiej, jak okazuje się i tej sfery nie zaniedbał, choć w ostatnich latach do tej pory nie odkrywał kart.

L PRO -Kajman- 5GFM Remix zwrotka

L PRO mix zwrotek

Michał Kisiel

Raper reprezentujący białostocką scenę, jego dorobkiem są 3 oficjalne mixtape'y, legalny album nagrany w składzie "Za Młodzi Na Śmierć" oraz konceptualny, solowy album pt. "Pismo Święte". Pojawił się gościnnie między innymi na solowych albumach Ciry i Hukosa czy na białostockiej Wizji Lokalnej. Dba zarówno o tekstową, jak techniczną warstwę, przemycając sporo poważnych treści i niebanalnych konceptów.

Michał Kisiel - Wypadek drogowy

Michał Kisiel - Kto widział diabła? (prod. Esdwa)

Neile

Koszaliński mc z ponad 10 letnim podziemnym stażem. Album "Blues Od Dnia Narodzin" został zauważony przez Rahima i wydany pod szyldem MaxFloLab'u. Neile charakteryzuje się niskim wokalem, nieszablonowym flow, po swojemu traktującym bity oraz brudnym, ciężkim brzmieniem. Ostatnio mogliśmy usłyszeć go np. na "Eklektyce" Quebonafide.

Neile - Czujesz? (prod. by Dk) teledysk

Neile - Blok Widmo

OzM

Wrocławski raper, rocznik '90. Przygodę z rapem na poważnie zaczął w 2010 roku od wspólnego projektu ze swoim przyjacielem: „Kondeja/OzM- Pół żartem Pół serio”. Aktualnie trwają prace nad pierwszym solowym albumem, jednak z luźnych numerów wrzuconych w sieć uzbierałoby się już z 5 projektów. Wszechstronność i nie zamykanie się na jeden styl muzyczny to jego atut. Na koncie ma wygrany konkurs "Zostań Reprezentantem Mass DNM" w tym roku, który umożliwi mu nagranie teledysku z Zeusem na jego płytę. Ostatnio został finalistą w konkursie "Proforma 2 rmx", który jeszcze nie jest rozstrzygnięty.

OzM- RollingStone

Stoprocent Pompuj Rap 3- OzM [#Punch]

Pyskacz

Raper z Wrocławia, obecnie mieszkający w Szczytnej. Na koncie ma 2 płyty ze składem, jedno LP i  jedno EP + multum wolnych kawałków solo. Wszechstronny, dysponujący rozbujanym stylem, z luzem i pazurem, dobrze czujący się na bangerowych podkładach.

Pyskacz- Mam To Dam ! (PR production) [FB- pyskacz]

Pyskacz - KUMACIzPYSKACZujemyRYTM (FB - Pyskacz)

Roach

Raper z Gdyni, inspirujący się klimatami westcoastowymi i g-funkiem. 1 marca 2012 ukazał się jego debiutancki album pt. "Trójmiejski Funk", wyprodukowany w całości przez SherlOcka. Współpracował z artystami z USA (King T, Kokane, Knoc-Turn'al), z Francji (Dogg Master), z Włoch (Docc Free, J.Locc) i z Polski (Ha5). Po okresie przerwy rozpoczął prace nad drugim albumem długogrającym.

Roach - Na Stu Szprychach [oficjalny teledysk] (prod. SherlOck)

Roach/SherlOck - Ogień [oficjalny teledysk]

Skajsdelimit

Raper, freestylowiec, slamer, instruktor warsztatów, dziennikarz, animator kultury, koodynator oraz autor projektów animacyjnych, magister filologii polskiej, filmoznawstwa. Zgrabnie łączy dwie osobowości, przeplatając ambitny, zaangażowany i poetycki przekaz z muzycznymi odlotami i zabawą konwencją. Jako artysta m.in. autor uznanej za jedną z najlepszych undergroundowych płyt rapowych w 2012 – „Legendy płynące z tych okolic”, nagranej z reprezentantem Koka Beats Zaginionym, finalista konkursu talentów muzycznych Coke Live Fresh Noise w 2009, członek najlepszej polskiej formacji freestylowej Freestyle Palace, razem z takimi osobistościami sceny jak Muflon, Flint, Puoć czy Theodor, finalista turnieju freestylowego WBW w 2013, półfinalista 2007, autor niezliczonej ilości utworów hip-hopowych. Obecnie pracuje nad dwupłytowym mixtapem „Kicz-Core”. Jako animator autor projektu Podkowa Freestyleśna czy współautor projektu Cięcie’2012 organizowanego przez warszawski MCKiS. Od ponad dwóch lat jest także instruktorem warsztatów, które prowadzi m.in. w ramach projektów Hip-hop For Social Cohesion And Active Citizenship w Hastigs (UK), Włącz Mnie – Sąsiedztwo Międzykulturowe, Dzieciaki i Hip-Hop Przeciw Przemocy na warszawskim Targówku czy Festiwal Kultur Świata „Okno na Świat” w Gdańsku.

W pierwszym numerze Skajsdelimit rapuje jako drugi

20:40 Nakład limitowany +Skajsdelimit, Gospel (trzy-sześć.24)

W drugim numerze rapuje jako pierwszy

Zaginiony/Skajsdelimit - Sen nocy letniej (feat. Syrop) prod. Kłapuh

TrooM

Młody raper z Nowego Sącza, rocznik '97. Muzyką interesuje się od wczesnych lat, stara się nie szufladkować siebie i poszerzać horyzonty na każdy możliwy sposób, ostatnio muzycznie preferuje cloudrap. Można było usłyszeć go na takich albumach jak Quebonafide "Eklektyka" czy materiał producencki CokeBeatz, wspomina też o współpracach z takimi osobami jak Bonson, Planet ANM, Hary, Enson, Mam Na Imię Aleksander. Wydał jeden solowy materiał "RAPokratyzm" [LP], obecnie pracuje nad "Primus Luporum" z ka-mealem, który jest w trakcie produkcji - materiał z producentem ka-mealem.

TrooM x ka-meal Flu-O-rescent (feat. Hary)

TrooM x ka-meal - Blaq Rosse [LP] @Primus Luporum | invsbl. x SJS

Tymi Tyms

Szczeciński raper, rocznik 92, połowa duetu Tymi&Roka, członek ekipy Pol Hasz. Kojarzony z bitew fristajlowych (WBS, Bitwa o Cynk), z LP z Roką "Linia obrony" lub z koncertów z duetem Bonson/Matek. Obecnie pracuje nad solowym materiałem, który ujrzy światło dzienne w 2014r. Miejski rap, oparty na przeżyciach i emocjach.

Tymi Tyms - Jakby pytali... (prod. MMX; perkusja: Nawrot)

Tymi Tyms - Pilot (prod. Cyga)

Dodatkowe wyróżnienia:

AeSPe, Ajken, Czeski, Diament, Guzior, Kadet, Kilo aka KBPS, Klasiik, Kosmo, Kowall71, Ładzik, Mamen Arkanoid, Mic, NieznanyKlarenz, Peps1, Persky, PlanBe, Pueblos, Remik, Świnia, Żuku

 

 

obri
kisiel :)
Mundas
OzM
jarorz
po przesluchaniu wiekszosci kawalkow w calosci, bardzo dziwia mnie wasze opinie. stronnicze, nieuczciwe. Diset, Alpha i Pyskacz.
Jedyny Znawca
Jak Diset nie wygra tylko jakiś Bonez albo inny wack to beka z Popkillera
Pulson1
serio gonix ? ... najwięskzy syf roku raczej a nie młode wilki..
Veritas
Co wy macie w uszach? Przecież Diset ich zjada skillem, pod każdym względem, on tu robi jebane KO, ale wy gimby stawiacie na tych co znacie lub tych, którzy zostali poleceni przez fejmów, przecież to taka beka, że aż mnie krew zalewa...
brooooooooo
pyskacz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate
Przesłuchałam ALL Diset albo Pyskacz
arturpol22
Pyskaty mi podchodzi miodziooo~! Tu powinno być jakieś jury, żeby wygrać szanse miał prawdziwy Talent, a nie ten co ma wiecej kolegów taki Kisiel co Bialystok jest z nim...:/ A co on swoją sztuką preprezentuje??? żal i beka z Was :)))))
Gabek
BONEZ
anyana
TrooM!!!
pangrubas
co Kisiel repreznetuje swoją sztuką? stary nie ośmieszaj się. On to wygra. Posłuchaj jego numerów np. Huczem, Cirą czy Hukosem.
trymisz
CYWIL nie ma innej opcji
Elyzeee
Diset i Kisiel mają start zapewniony. Wg mnie, powinni być już w ekipie. Może dać szanse inny,?
kappa
borixon z dredami w czapce !
Kisiel!
"Pismo Święte" to kawał zajebistej roboty. Label, który miał zająć się promocją płyty i rapera dał najzwyczajniej w świecie DUPY. (Jak pozostałymi artystami ;]) Wierze,że teraz się uda. Nie ma lepszej promocji niż Młode WIlki. 5!
ratratra
"Pismo Święte" rzeczywiście najbardziej niedoceniony album roku... POZDRO KISIEL!
wyga55
wG mnie Diset i Kisiel są faworytami, ale Diseta wspiera Aptuan, dlatego łatwiej mu będzie się wybić. Głosuje na Kisiel, jego płyta ma niesmowity klimat POLECAM ;)
stormborn
Neile!
adwil
Cywil!
kaboom
Cywil !
Janek12
Cywil!

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>