Nypel atakuje SBM Label - a wytwórnia szybko odpowiada

dodano: 2024-02-13 18:30 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 10)

Na kanale Nypla niespodziewanie pojawił się kawałek o nazwie "sb mafia to złodzieje". Raper swój atak tłumaczy tym, iż SBM Label rzekomo nie pozwala mu publikować nowych piosenek, a także grożą mu sądem.

Sprawdź też: Wystartowały głosowania w Popkillerach 2024! Zagłosujesz tutaj.

W utworze padają następujące m.in. wersy:

„Wj**ali mnie w jakieś kontrakty
Nie mogę wydawać piosenek
Nie mogę wydawać ich kiedy chce
Bo wszystko u nich infiltrują
(...)
Ale jak chcemy wydawać te piosenki, które nam się podobają
No to z głowy, yo, bo... Billie Eilish ma tak dużo menadżerów, mówisz
No i wszystko tylko tak, mó-mó-mówisz
Tylko mówisz i pi**dolisz, a naprawdę ch**a będzie
I bym wsadził Ci go w gębę, Bartek
(...)
Ta wytwórni powinna się k**wa mać nazywać złodziej
Już nie wiem czy to jest Solara, Wojtka czy ch** wie kogo
Zaj**ali mi pieniądze i grożą mi jakiś sądem”

W opisie piosenki pojawiła Nypel informuje, że diss ten nie jest skierowany w stronę Solara i Białasa: "to o sbm, nie dotyczy Solara i Białasa, bo oni stworzyli "wytwórnię" a ten kto ją teraz przejął stworzył więzienie dla artystów".

Warto także wspomnieć, że po paru minutach kawałek został usunięty z kanału Nypla, jednak nie przez niego, a prawdopodobnie wytwórnię, która również może mieć dostęp do tego konta. Raper się jednak nie poddał i wrzucił ten sam utwór na zapasowy kanał. 

Dostaliśmy także szybką odpowiedź wytwórni. Na Instagramie SBM Starter pojawił się wpis informujący, że Nypel nie jest już w wytwórni, a całość nie jest akcją promocyjną: "Nypel bydlaku, spaliłeś nam newsa o Twoim odejściu z labelu. Bartkowi jest przykro, że zamiast zgodnie z zapowiedzią przyjść do biura i podpisać przygotowane dokumenty, które Cię zwalniają, wkładasz mu coś w usta. Najsmutniejsze jest to, że stałeś się narzędziem w rękach "kolegów". Życzymy owocnej współpracy. Ale przynajmniej dotykałeś cipy! Nie ma za co :* PS. To nie akcja promocyjna."

Nypel odpowiedział na to publikując serię screenów i zarzutów dotyczących tego jak wyglądała współpraca z wytwórnią. SBM odpisało już na spokojniej:

"Wczoraj było impulsywnie, a dzisiaj już na serio.
Nypel, zapraszamy do biura, gdzie czekają na Ciebie do podpisu dokumenty zwalniające Cię ze wszelkich zobowiązań kontraktowych wobec SBM. Ze względu na Twój młody wiek nie chcemy wyciągać konsekwencji prawnych. Jest nam po ludzku przykro.
Zainwestowaliśmy w Twój rozwój nie tylko dużo pieniędzy, ale też czasu, energii i serca, działając w dobrej wierze i chcac dać Ci szansę. SBM nie uzyskał przy tym ani złotówki zysku. Mamy nadzieję. że gdy emocje opadną, docenisz wsparcie, które od nas dostałeś i zdobędziesz się na odwage żeby przeprosić osoby, które publicznie obraziłeś i pomówiłeś.
Mimo wszystko życzymy Ci powodzenia na dalszej drodze!"

Wszystkie screeny publikujemy pod utworem.

Galeria

Anonim
Pewnie kolejny genialny pomysł modela xd
Next
Teraz biegaj po sądach odzyskać wolność artystyczna. Trzeba było poszukać na yt na co uważać z wytwórniami. Masa artystów się przyjechała na cwaniakach.... to nie jest tylko w rapie.
Wersy
A gdzie są te wersy z utworu?
MJ
To się kurde nie rymuje :D
Bazantarnia
„Wj**ali mnie w jakieś kontrakty" - czyli dali mu kontrakt a on zamiast wydac 500 na prawnika zeby to ogarniac jak trzeba wolal podpisac bez czytania i teraz jest smutny ze cos jest nie tak w kontrakcie? Nie wiem w ogole kto to jest nawet
Dżejsi przez duze i
W koncu i tu wychodzi gow...o, wszedzie to samo, pedofile itp.
Mihal
Jakie gowno? Kontrakt zaakceptowany przez obie strony? Nawet jakby go oszukali to jak możesz porównywać to z pedofilią? Poza tym nawet w tej aferze z pedoflia wsród infulencerów było sporo kłamstw ze strony Wardęgi co niedługo wypłynie.
mordo wez
To że kontrakt został zaakceptowany przez obie strony nie znaczy że to czysta zagrywka. Tak samo jak te pokazy gdzie najpierw występuje jakiś Marcin Daniec czy Kryszak a potem sprzedają starym babą garnki za 30k na raty. Niby nikt nikogo nie zmusza do niczego i każdy sam podejmuje decyzje ale to jest zwykły scam
Mihal
Nie porównuj kontraktu między wytwórnią a raperem, która mimo wszystko inwestuje pieniądze, czas i promocje w artystę, do sprzedawania garnków starszym ludziom, którzy nie są już w pełni umysłowo sprawni i świadomi tego co robią. Gardzę SBM, ale nie przesadzajmy.
Bazooka77
SBM to przecież rodzina XD. Słuchajcie lepiej Grande Connection drogie dzieci, bo macie marzenia i liczycie, że ci złodzieje powiedzą wam prawdę, a takie lichwiarskie umowy sobie podstawiają pod nos.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>