Common i DJ Premier znów nagrali razem - 23 lata po "The 6th Sense"

Common i DJ Premier ponownie połączyli siły. 23 lata po klasycznym "The 6th Sense" z albumu "Like Water For Chocolate", weszli do studia i zrobili numer zatytułowany "In Moe (Speculation)".

Instrumental do tego kawałka znalazł się na ostatniej kompilacji Preemo "Beats Thats Collected Dust, Vol. 3". Tak o nagrywce mówił legendarny producent: "W październiku zamieściłem na Instagramie filmik, w którym puszczam instrumental zatytułowany 'In Moe' i było od groma komentarzy. Teraz to ma 4.4 miliona odsłon. Raperzy tacy, jak Busta Rhymes, Action Bronson i Common powiedzieli, że bardzo chętnie by na nim zarapowali. Common dostarczył świetną zwrotkę jeszcze tego samego tygodnia."

"W noc wydarzenia związanego z wprowadzeniem do Rock & Roll Hall Of Fame, Chaka Khan weszła na IG w trakcie jej wprowadzenia i zaprosiła Commona na scenę, by nawinął zwrotkę Melle Mela do 'I Feel For You'. Następnego dnia zadzwoniłem do niego i spytałem, czy moglibyśmy zrobić klip w moim studiu, póki on jeszcze był w Nowym Jorku. Mieliśmy mało czasu, bo wybierałem się na pogrzeb 45 Kinga i potem na jeszcze jeden członka rodziny mojego menadżera. Energia tego dnia była bardzo pozytywna i sprostaliśmy zadaniu" - dodał.

Common przygotowuje teraz nowy album, tym razem w całości wyprodukowany przez Pete Rocka. Na razie wiadomo, że będzie on powrotem do klasycznego hip-hopowego brzmienia lat 90.

Sprawdź też: Common i Pete Rock robią wspólny album w klimacie lat '90!

DJ Premier ft. COMMON - In Moe (Speculation) [Official Music Video]

Przypominamy też nasz wywiad z Commonem przeprowadzony w 2020 w Berlinie podczas trasy koncertowej promującej jego album "Let Love":

Common - interview pt. 1: road to "Let Love", overcoming negativity, I Used To Love H.E.R., J Dilla

Common - interview pt. 2: 20 years of "Like Water For Chocolate", freestyle, Nas, achieving dreams

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>