Blu, Exile i M.E.D. zagrają w Warszawie

dodano: 2023-08-23 21:42 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Raperzy i producent wystąpią razem z polskim triem jazzowym SatVrn 13 września w stołecznym klubie Jassmine.

Tej trójki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Blu i Exile tworzą jeden z najciekawszych hip-hopowych duetów ostatnich kilkunastu lat. Mają na swoim koncie cztery doskonale przyjęte płyty, w tym klasyczne już "Below The Heavens" z 2007 i wydane w 2020 podwójne CD "Miles: From An Interlude Called Life". Poza tym prowadzą udane solowe kariery. Pierwszy nagrał, chociażby bardzo dobrze przyjęty krążek "York", ale współpracował też z Nottzem, Shafiq'em Husaynem czy Oh No, a za chwilę będzie wypuszczał materiał z Real Bad Man. Ma też na koncie płytę pt. "Bad Neighbor" z M.E.D. i Madlibem. Z kolei Exile zaczynał a Aloe Blacc'em, a poza projektami z Blu nagrywał z Fashawnem czy Johazem jako Dag Savage. Może się też pochwalić, chociażby rapową solówką pt. "4TRK Mind" i albumem producenckim "Dirty Science".

M.E.D. to dobry kolega Madliba. Ma na koncie dwie solówki wydane w Stones Throw Records - "Push Comes To Shove" z 2005 i "Classic" z 2011 roku. Do tego dwa materiały z Guilty Simpsonem, serię mixtapeów "Bang Ya Head", wspomniane "Bad Naighbor", a ostatnio album "Flying High" nagrany z Declaime'em i LMNO w całości wyprodukowany przez Madliba.

SatVrn to trzech charyzmatycznych artystów: Paweł Stachowiak, Rafał Dutkiewicz i Miłosz Oleniecki. Każdy z muzyków wniósł w projekt kawałek swojej planety – rytm Skalpela, tłustość Błota i finezję P.Unity. Wspólnie stworzyli całkiem nowy, wyróżniający się na tle polskiej sceny jazzowej, projekt. Muzycznie tworzą energetyczny kosmos. Wszystkie dotychczasowe koncerty SatVrn wyprzedawały się w kilka dni, a po ich zakończeniu na długo zostawiały w nas pozytywny vibe z odległej galaktyki.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu "SatVrn meets".

Skład:
Blu - rap
M.E.D. - rap
Exile - Mpc, turntables
Paweł Stachowiak - bass
Miłosz Oleniecki - keys
Rafał Dutkiewicz - drums

Link do wydarzenia na Facebooku

Bilety

Blu & Exile - Good Morning neighbor [Music Video]

Blu x Exile - Indian Givers Anthem (Prod. Exile) (Unreleased/Rare)

MED - This Is Your Life feat. Blu (prod. Exile)

SatVrn - Mimas (from Space_EP)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>