Binker & Moses - gwiazdy londyńskiej sceny jazzowej zagrają w Warszawie

Po latach nieobecności Binker and Moses wracają na scenę z nowym albumem, a 16 września wystapią w warszawskim klubie Jassmine!

Binker Golding i Moses Boyd są głównodowodzącymi luźnej, zgranej londyńskiej grupy londyńskich muzyków jazzowych, którzy tworzą pod wpływem otaczających ich dźwięków, w tym hip-hopu, elektroniki, rytmów karaibskich, wolnej improwizacji, a także, oczywiście, standardów jazzowych. To, co zaczęło się od eksperymentalnych jammów ewoluowało w nagrywanie albumów, koncertowanie i odbieranie zasłużonych nagród…

Za nimi albumy „Dem Ones” (2014), „Journey to the Mountain of Forever” (2017), „Alive in the East?” (2018) i „Escape The Flames” (2020).

Teraz duet jest gotowy do ponownego obrania kierunku pod prąd z długo oczekiwanym trzecim albumem studyjnym „Feeding The Machine”. Na nagranym w Real World Studios Petera Gabriela przez legendarnego producenta Hugh Padghama albumie usłyszymy gościnnie Maxa Lutherta. „Feeding The Machine” rozszerza horyzonty muzyczne na terytoria ambientu, minimalu i eksperymentalnej elektroniki, jednocześnie dbając o muzyczne korzenie duetu.

Warto będzie zobaczyć, co też duet pokaże na koncercie w Warszawie.

Bilety

Link do wydarzenia na Facebooku

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>