Sokół z singlem "Miłość zawsze jest" na rocznicę Powstania Warszawskiego

sokół miłośc istnieje zawsze

"Miłość istnieje zawsze" to hasło tegorocznej 79. rocznicy Powstania Warszawskiego z tej okazji powstał film wraz z dedykowanym singlem od Sokoła na bicie @atutowego

Inspiracją do stworzenia zarówno filmu jak i utworu był ślub Alicji i Bolesława Biegów, który odbył się w sierpniu 1944 roku. To jeden z najlepiej udokumentowanych ślubów powstańczych, został sfotografowany przez Eugeniusza Lokajskiego "Broka". 

Nie jest to mój pierwszy utwór nagrany na rocznicę Powstania Warszawskiego. Z okazji 63. rocznicy wspólnie z Kapelą Czerniakowską nagraliśmy cover powstańczej pieśni "1 sierpnia", ale w tym roku jest zupełnie inaczej. Swój pomysł na to, jak pokazać tematykę tegorocznych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, przedstawił mi reżyser klipu, Tadzio Śliwa. Na początku podchodziłem do tego z dystansem, ale stwierdziłem, że kawałek, który będzie uniwersalny, bez słowa o Powstaniu, wojnie ani nawet o Warszawie, jest świeży i celny. Próbowalem nagrać ponadczasowy utwór, który będzie działać samodzielnie i dotyczyć również czasów współczesnych, a w kontekście historii opowiedzianej w teledysku Tadzia, przez pryzmat Powstania, nabiera dodatkowego znaczenia - mówi raper.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>