Solar i Lanek odwiedzili Powstańców na 11.11. - zdjęcia i kulisy

Piękna inicjatywa Fundacji Nie Zapomnij O Nas - współpracujący z nią jako wolontariusze Solar i Lanek poświęcili 11 listopada tym, którzy walczyli o polską wolność i niepodległość.

1 sierpnia na profilach członków SBM pojawiły się zdjęcia weteranów Powstania Warszawskiego z hasłem #NieZapomnijONas i linkiem do zbiórki, której celem było finansowanie wsparcia dla kombatantów.
 
Teraz, z okazji Święta Niepodległości, raperzy postanowili włączyć się w kolejne działania Fundacji Nie Zapomnij O Nas. Przez cały dzień 11 listopada odwiedzali weteranów II wojny światowej przekazując im polskie flagi i okolicznościowe upominki.

Mieli możliwość porozmawiać m.in. z
Wacławem Gluth-Nowowiejskim, dowódcą drużyny z Powstania Warszawskiego, ostatnim żyjącym robinsonem warszawskim, rannym w walce, cudem ocalałym z Rzezi Marymontu;
Apolonią Dolińską, która niedawno świętowała 101. urodziny. Aresztowana w Powstaniu Warszawskim, trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie jako pielęgniarka uratowała kilkuset Żydów od śmierci.

Mieli okazję usłyszeć tak ważne słowa jak: "Niech młodzież pamięta, że myśmy walczyli po to, ażeby oni mieli piękne życie i Polskę Niepodległą". Czyżby to początek dłużej współpracy na rzecz Powstańców Warszawskich?

Spytaliśmy Solara, jakie wrażenia zostawił po nim ten dzień: "Byłem pod wrażeniem pogody ducha, która towarzyszyła Powstańcom pomimo problemów ze zdrowiem i makabrycznych wspomnień. Wszyscy zgodnie wyrażali prawdziwą troskę o przyszłość Polski i z całego serca życzyli nam, żebyśmy nigdy nie musieli przeżywać tego, co oni. Żywe pomniki historii."

Poniżej zdjęcia, które otrzymaliśmy od Fundacji Nie Zapomnij O Nas

Galeria

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>