Nowe twarze w BUMP'12. Kosma Król i Kania prezentują swój pierwszy mixtape

BUMP'12, czyli label założony przez Barto Katta sukcesywnie zyskuje sobie coraz większą rzeszę odbiorców, co pozwala pokazywać światu kolejne nowe postacie. Tym razem wytwórnia prezentuje najmłodszych graczy w swoim rosterze.

"S1 MIXTAPE” to projekt gromadzący wspomnienia i refleksje dotyczące młodości oraz wyzwań wiążących się z wchodzeniem w dorosłość. Stworzony przez Kosmę Króla (rap) oraz Kanię (produkcja) mikstejp, jest eksperymentem muzycznym, w którym każdy z dwunastu utworów stworzony jest w innym stylu muzycznym; na płycie znajdziemy grime, boom-bap, trap, house czy nawet lo-fi. Mimo zabawy formą, duet przykłada dużą wagę do liryki i przekazu, przez co wyróżnia się na tle większości młodych graczy na scenie.

Kosma Król - 18-letni raper z Warszawy wydający swój pierwszy poważny projekt muzyczny pod szyldem BUMP'12. Podstawą jego zajawy na rap jest freestyle, który siedzi wśród niego i jego przyjaciół od ponad pół dekady. We własnej muzyce stara się uciec od sztampy i patosu, by trafić swoim przekazem do każdego słuchacza. Młody twórca nie ogranicza się w stylach nawijki, czego dowodem jest mikstejp „S1”, w którym rapuje na 12 podkładach o innej rapowej stylistyce.

Kania to dwudziestoletni warszawski producent, perkusista, beat maker, a przede wszystkim muzyk. Najbardziej interesuje go łączenie gatunków oraz realizowanie projektów z odjechanymi konceptami, ale bez problemu odnajduje się w „klasycznym” podejściu do twórczości.

Całość dostępna jest na serwisach streamingowych.

 

Kosma Król & Kania — Funk ft. Janek Marczewski (video)

Kosma Król & Kania — Na wolno ft. Kostucha

 

 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>