Danny Brown i JPEGMAFIA szykują wspólny album

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2022-05-23 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Danny Brown i JPEGMAFIA prowadzą udane solowe kariery. Jednak teraz postanowili połączyć siły i szykują się do wydania krążka w duecie. Niedawno zaprezentowali pierwszy kawałek z nadchodzącego projektu.

Podczas swojego występu na Smokers Club Festival w San Bernardino w Kalifornii szef Bruiser Brigade Records zaprosił JPEG'a na scenę jako specjalnego gościa. Na zamknięcie koncertu zagrali nowy numer, a potem Brown powiedział: "No tak, album Danny'ego Browna i JPEGMAFII, usłyszeliście pierwszy utwór. Wkrótce. Ziomki, przygotujcie się na Peggy'ego i Danny'ego."

Taki ruch z ich strony nie powinien dziwić. Nie od dziś wiadomo, że obydwaj raperzy lubią muzycznie iść pod prąd, a eksperymenty brzmieniowe nie są im obce. Do tego ostatnio JPEG pojawił się na solówce Browna "uknowhatimsayin¿" z 2019 roku. Udziela się na niej gościnnie w kawałku "Negro Spiritual", produkuje też track pod tytułem "3 Tearz", w którym słyszymy również chłopaków z Run The Jewels.

Wspólny album z Peggy'ym to nie jedyna rzecz, którą szykuje dla nas Danny Brown. Raper z Detroit powiedział ostatnio, że możemy się niedługo spodziewać jego nowego autorskiego materiału. Tytuł płyty to "Quaranta", co po włosku oznacza liczbę czterdzieści. Podczas wywiadu z Anthonym Fantano na kanale The Needle Drop Brown powiedział, że krążek jest skończony i aktualnie poddawany fazie miksu, za który odpowiada związany z Top Dawg Entertainment inżynier dźwięku MixedByAli. W wypowiedzi dla HotNewHipHop ujawnił też, że do pracy nad projektem zaangażował między innymi Alchemista. "To tak naprawdę update na temat tego, co przechodziłem przez ostatnie dziesięć lat po 'XXX'"[solówka Danny'ego z 2011 roku - przyp. red] - dodał.

JPEGMAFIA, po sukcesie "All My Heroes Are Cornballs" z 2019 roku, w 2021 wypuścił czwarte solo zatytułowane po prostu "LP". Płyta zadebiutowała na 9. miejscu listy U.S. Heatseekers Albums serwisu Billboard.

Lil sqqa
Fajnie jakby było więcej newsów z Motor City, pozdrawiam!
baRRap
Wreszcie coś o rapie. Czekam!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>