Małpa: „Ludzie zarzucali mi, że jestem fałszywie skromny”

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-14 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Seria książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” już na stałe wpisała się w krajobraz rodzimej sceny rapowej. Po sukcesie trzech pierwszych części, pod koniec października na rynku ukaże się czwarty tom bezprecedensowej publikacji z obszernymi wywiadami. Przedsprzedaż wystartowała tydzień temu, a dziś został ogłoszony pierwszy rozmówca – Małpa.Wywiad z artystą został przeprowadzony w lutym w Toruniu i trwał ponad cztery godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 54 000 znaków. Podczas spotkania Małpa opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jak wspomina naukę w liceum wojskowym, jaki biznes chciał założyć na studiach, dlaczego napisanie utworu zajmuje mu aż 50 godzin oraz jakie negatywne konsekwencje niósł za sobą ogromny sukces debiutanckiej płyty.

„Jak udzielałem pierwszych wywiadów po premierze [„Kilku numerów o czymś”], ludzie zarzucali mi, że jestem fałszywie skromny, ponieważ ciągle powtarzałem, że nie rozumiem, dlaczego mój debiut okazał się takim sukcesem. Tymczasem z mojej strony nie było w tym żadnej skromności, tym bardziej fałszywej; to był brak wiary w siebie. Z Tytusem [z Asfalt Records] podpisywałem umowy licencyjne na każdy kolejny tysiąc egzemplarzy i za każdym razem myślałem, że ten tysiąc będzie już ostatnim.” – wspomina raper we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek, czwartek oraz niedzielę do 17 października.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>