DMX R.I.P. - Kulisy jedynego koncertu w Polsce (tylko u nas)

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Video
dodano: 2021-04-14 17:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Występ DMX'a na Warsaw Challenge 2014 to z pewnością jeden z najlepszych koncertów jakie mieliśmy okazję widzieć. Raper odwiedził Polskę tylko raz, ale zostawił żywe wspomnienia po energetycznym show, w którym było wszystko - oddanie na scenie całego siebie, skakanie po rusztowaniach, zabawa z fanami, ale także wspólna modlitwa ze słuchaczami przed koncertem. Wróciliśmy do tego pamiętnego występu wraz z jego organizatorem Piotrem "Zaq" Zaczyńskim - sprawdźcie co miał do powiedzenia o kulisach on, ale także łączący się z nami fani oraz Marcin Natali, który tamtej nocy przeprowadził z DMX'em wywiad.

Materiał jest fragmentem 75-minutowego podcastu live wspominającego DMX'a, który odbył się u nas w poniedziałek i w którym wraz z Hirkiem Wroną o legendarnym raperze opowiadali Pih, Tau, Zaq, Kuba Głogowski, Marcin Natali oraz nasi czytelnicy udzielający się w komentarzach. Całość obejrzycie pod filmem o kulisach koncertu. Na dole artykułu znajdziecie natomiast fotorelację z tego pamiętnego show.

Zdjęcie na miniaturce oraz w galerii na dole - Tomek Karwiński
Zdjęcia w trakcie materiału - Tomek Karwiński, Piotr Książek, Radosław Kuśmierz, Arek Gmurczyk

Galeria

M. O. P.
Dużo było dobrych koncertów w Polsce. Nawet lepszych niż Dmxa. Wiadomo, zmarł to teraz wielki szum. Jakoś u wielu znajomych którzy udostępniają jego kawałki na Facebooku nie widziałem w ich kolekcji jego płyt. Pewnie takich delikwentów jest wpip. Teraz każdy go słuchał od zawsze, sami fani.
Marcin Natali

Każdy kto tam był to dobrze wie i pamięta, jaki był ogień. Było dużo dobrych koncertów w Polsce, oczywiście, ale koncert X'a to niezależnie od tego ścisła czołówka najlepszych show jakie mieliśmy w kraju. Nie rozumiem też tych komentarzy zarzucających, że "teraz" wszyscy słuchają. To nie tak, że X sprzedał tysiąc płyt i nagle szum, wystarczy sprawdzić w jakich ilościach rozeszły się jego płyty. A czy Ty wrzucasz co chwilę wszystkich artystów, których słuchasz na Fejsbuka? Bo ja nie. Social media nie zawsze są tożsame z rzeczywistością.

M.Kalin
Byłem na koncercie DMX z drugą osobą i byliśmy mocno rozczarowani - i to są już dwie opinie. Wtedy w Warszawie też pierwszy raz byłem autentycznie zmartwiony jego formą. Uwielbiam DMX - jest w top 3 w historii rapu. Ale koncert to było zderzenie z jego obrazem wyrabianym latami. Widziałem jego mnóstwo live'ów i z nich wynikało, że robi najlepsze koncerty jakie widziałem w życiu. Zobacz na przykład jak wykonuje 4, 3, 2, 1 - dowolny jego koncert i porównaj do tego w Warszawie. W Warszawie niestety nie rapował większości tekstów, czuć było jego zmęczenie. Jasne, robił jakieś show, ale we wszystkim co robił nie było siły, energii i pasji, jaka cechowała go przez wiele lat. Było jej dużo mniej.
Masakra
Nie przeczytałeś że zrozumieniem kolego. Marcinie . ✌️
Koles
Pytanie do redakcji jak myslicie przemysl muzyczny go wykonczyl czy faktycznie przegral walke z narkotykami ? Zapraszam do dyskusji bo nikt o tym nie mowi ?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>