Prince Markie Dee, członek The Fat Boys nie żyje

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-02-19 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Przedwczoraj w wieku 52 lat zmarł Prince Markie Dee, członek pionierskiej, nowojorskiej grupy The Fat Boys, która działała na przestrzeni lat 80. Powód śmierci nie został jeszcze podany.

Prince Markie Dee współtworzył grupę The Fat Boys wraz z Kool Rock-Ski'm oraz Buff Love'm. Znakiem rozpoznawczym zespołu był beatbox, a na swoim koncie miał 7 krążków, z czego 4 pokryte złotem.

Po opuszczeniu zespołu Markie Dee wydał dwa solowe albumy pod szyldem Columbii oraz zajął się produkowaniem i pisaniem dla innych artystów i artystek. Wśród muzyków, z którymi współpracował możemy znaleźć Mariah Carey, Mary J. Bilge, Drake'a czy nawet Jennifer Lopez.

Cześć raperowi i producentowi oddał Questlove, który podzielił się archiwalnym wideo z występu The Fat Boys w programie Soul Train, opisując przy tym zasługi Prince'a.

rip
smutne
Blue Tear Drop Goth Piru
Kilda dni temu zmarł też, w wypadku samochodowym, podziemny raper Ketchy the Great z L.A., związany z Drakeo the Ruler i jego squadem (albo jak uważa lokalny prokurator - gangiem) Stinc Team. Gość nawijał trochę jak Blueface zanim Blueface nawijał, wiecie o co chodzi, offbeat. R.i.p Prince Markie Dee, r.i.p Ketchy the Great
HH Fanatyk 1973
Następna legenda rapu nie żyje, The Fat Boys było to zajebiste trio hip-hopowe z Brooklynu w Nowym Jorku, które powstało w latach 80. Grupa była krótko znana pierwotnie jako Disco 3, w składzie: Mark„Prince Markie Dee” Morales (R.I.P.), Damon „Kool Rock-Ski” Wimbley i Darren „Buff Love”. Robinson(R.I.P.). Prince Markie Dee zmarł 18 lutego 2021 roku, dzień przed swoimi 53. urodzinami, miał 52 lata. Fat Boys jako grupa zapisała się w historii rapu, wystąpiła w 3 filmach: Krush Groove(1985), Knights of the City(1986),Disorderlies (1987) i w kilku dokumentach: Where Are They Now?: The 80s II (by VH-1)(2000), Breath Control: The History of the Human Beat Box (Tribeca Film Festival 2002(2002), And You Don't Stop: 30 Years of Hip-Hop(2004), Unsung: The Story of The Fat Boys(2010), Never Sleep Again: The Elm Street Legacy(2010). Fat Boys była to grupa która była naprawdę zajebista a największym plusem tej grupy według mnie był beatbox w wykonaniu Buff Love'a (R.I.P.), który był pionierem obok Doug E Fresha jeżeli chodzi o beatbox. Rest In Peace Prince Markie Dee and Buff Love.
HH Fanatyk 1973
Właśnie dowiedziałem się że Prince Markie Dee nie żyje, a przed chwilą wpadłem na blog Back to the Oldschool Days..., a tutaj następna kolejna smutna wiadomość 09.02.2021 odszedł Ronnie D członek Disco Four dla mnie osobiście ważna postać jeżeli chodzi o Kulturę HH Rest In Peace.
GRUBY7
RIP

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>