Nie żyje Duke Bootee, współautor kultowego "The Message" Grandmaster Flasha

W wieku 69 lat zmarł Duke Bootee, jeden z hip-hopowych pionierów, który współtworzył i pojawił się w legendarnym "The Message" Grandmaster Flasha & The Furious Five. Powodem zgonu była niewydolność serca. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

Duke Bootee był członkiem legendarnej wytwórnii Sugar Hill Records, która jako jedna z pierwszych wydawała hip-hop. Co ciekawe, to Duke napisał pierwsze wersy do "The Message", czyli m.in. sławne “It’s like a jungle sometimes, it makes me wonder how I keep from going under”, a początkowo numer miał tytuł "The Jungle" i znajdował się na demówce muzyka. "The Message" - jak może sugerować tytuł - było pierwszym w historii rapu hitowym singlem podnoszącym tematykę społeczną i wprowadzającym zaangażowany przekaz. Utwór był przełomowy dla całego gatunku, bo pokazał, że hip-hopowa forma może nieść coś więcej niż tło do zabawy i być faktycznym przekaźnikiem problemów społecznych, o których nie mówiły media.

DziuraweSample
To nie był pierwszy w historii gatunku utwór podnoszący tematykę społeczną ...
HH Fanatyk 1973 -
Podbijam za to DziuraweSample to jest człowiek który zna się na rzeczy Pozdro DziuraweSample.
HH Fanatyk 1973 -
No panie dość spóźniłeś z tym newsem ja już o tym wspomniałem już 17.01.21 w newsie M.Natalii pt.Peja o alkoholizmie - mocno i szczerze / 11 lat trzeźwości. Rest In Peace Duke Bootee.
GBE dope boy
Słuchałem tego setki razy. R.I.P. Duke Bootee

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>