Grandmaster Flash już jutro w Warszawie!

dodano: 2019-02-23 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Nie każdego dnia zdarza się, aby nasz kraj owiedził jeden z architektów kultury, którą tak kochamy. Już jutro jednak nastąpi ta chwila - do Warszawy na jedyny występ przybędzie bowiem sam Grandmaster Flash! Za pomocą scenografii, klipów i - rzecz jasna -  muzyki Wielki Mistrz przeniesie nas w czasie i przestrzeni do miejsca narodzin hip-hopu - na Bronx lat 70...

Wyliczanie zasług Flasha dla hip-hopu zajęłoby całę strony tekstu - bez cienia przesady można powiedzieć, że bez niego hip-hop, a w szczególności jeden z jego filarów - DJ'ing -  wyglądałyby teraz zupełnie inaczej. Zafascynowany czarnymi płytami, grając na imprezach w Nowym Jorku w latach 70. - w miejscach, gdzie kwitły pąki hip-hopu - i wytrwale ćwicząc, Flash wymyślił nowe techniki DJ'ingu, które dziś są standardami - m.in. cutting i punch phrasing. Do perfekcji doprowadził scratching, był pionierem turntablismu - swoje techniki zapreznetował m.in. w słynnym singlu "The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel". Wraz z Melle Melem, Cowboyem, Kid Creole'em, Scorpio i Rahiemem założył jeden z najbardziej zasłużonych składów w historii gatunku - Grandmaster Flash & The Furious Five (dodajmy - pierwszy zespół z gatunku rap, który dostąpił zaszczytu wejścia wszeregi Rock & Roll Hall of Fame!)

Panowie przeszli do historii, prezentując światu "The Message" - absolutny przełom, moment, w którym rap z muzyki imprezowej stał się czymś więcej. Muzyką "świadomą", medium, poprzez które wyrazić można komentarz do otaczającego świata i społecznych problemów, kamieniem węgielnym i niezbywalnym klasykiem w dziejach hip-hopu.

Flash wciąż pozostaje aktywny na scenie, którą współtworzył, popularyzując kulturę poprzez multum środków - m.in. poprzez słynny serial Netflixa "The Get Down", ukazujący początki hip-hopu w latach 70. W serialu Grandmastera zagrał Mamoudou Athie.

Jeśli jesteście więc gotowi na prawdziwe święto hip-hopu - wbijajcie bez wahania jutro do klubu Proxima. Support przed występem zapewni niezawodny DJ Eprom.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1754477784658980/

Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message (Official Video)

S.H.
Ale kurwa fajnie.
fab
Spodziewałem się, że przeżyjemy coś niezwykłego, a było... jeszcze lepiej! Petarda! Jeszcze jestem ogłuszony :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>