Q-bert gościem na nowej płycie DJ-a Eproma

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-23 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

DJ Eprom był gościem przedostatniego odcinka naszego Magazynu. Producent, DJ i inżynier dźwięku, oprócz opowiedzenia nam kulis powstawania wielu klasyków, zdradził nam swoje własne plany wydawnicze. Ujawnił, że na jednym z jego nadchodzących projektów pojawi się legendarny Q-bert, pionierski DJ, zdobywca m.in. trzech tytułów DMC World.

DJ Eprom zdradził nam, że szykuje specjalny projekt oparty na brzmieniu automatu perkusyjnego TR-808, scratchy i vocodera. DJ ujawnił nam bardzo szeroką listę gości, zarówno z Polski, jak i zagranicy, jednak ksywka Q-berta nie padła od razu. Dopiero, gdy Hirek zapytał czy legendarny turntablista pojawi sie na płycie, Eprom niechętnie potwierdził tę informację. 

Q-bert to jeden z pionerskich DJ-ów, któremu przypisuje się odkrycie największej ilości technik operowania gramofonem. Turntablista światową sławę uzyskał m.in. dzięki wygraniu pod rząd tytułów mistrza DMC World. Poza tym został też ogłoszony w 2010 roku Najlepszym DJ-em Ameryki.

Oprócz tego, Eprom opowiedział nam o swoim nadchodzącym materiale z Plashem oraz o powrocie do projektu Sztigar Bonko.

Pełny wywiad znajdziecie poniżej, a o wspomnianej współpracy z Q-bertem możecie posłuchać od 10:40.

Tagi: 

HH Fanatyk 1973 -
No i git zajebista opcja ale młodzi ludzie czy wiedzą kto to jest Dj Q Bert?
HH Fanatyk 1973 -
Dj Q Bert dla mnie osobiście jest to Dj z krwi i kości, żyjąca legenda turntablismu znany z swej legendarnej grupy Invisibl Skratch Piklz która wydała swe legendarne serie: The Shiggar Fraggar Show, Volume 5 (1998) The Shiggar Fraggar Show, Volume 4 (1999) The Shiggar Fraggar Show, Volume 3 (1999) The Shiggar Fraggar Show, Volume 2 (1999) The Shiggar Fraggar Show, Volume 1 (2000) Shiggar Fraggar 2000 (2000).Dla mnie to jest czysta kwintesencja prawdziwego turntublizmu,szkoda że w składzie zostało ich trzech: Dj Q Bert, Shortkut, D-Styles przynajmniej tak to wygląda na daną chwilę bo ostatni album wydali w 2016 w trzech więc chyba tak jest, a byłymi członkami są: Mix Master Mike, Dj Disk, Dj Flare, Yogafrog, A-Trak, Dj Apollo. Ale dla mnie cała ekipa Invisibl Skratch Piklz jest przyjebista i za to ich uwielbiam czysty turntublizm.
HH Fanatyk 1973 -
Dj Eprom czekam na płytę z tego co się dowiedziałem z tego newsa szykuje się duży Rozpierdol. Szacun Dj Eprom.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>