Liroy - wywiad: "Byłbym idiotą gdybym narzekał na dzisiejszy rap"

2020 rok przyniósł nam 25 rocznicę najlepiej sprzedającej się polskiej płyty rapowej w historii - kultowy "Alboom" Liroya znalazł wtedy 500 000 nabywców, a cała Polska znała na pamięć "Scyzoryka".

W ramach wyjątkowego jubileuszu Liroy wystąpił na gali Popkillery 2020 (video z wykonania "Scyzoryka" i "Mojej Autobiografii" zbliża się do 1 miliona odsłon!), a wieńczymy go godzinną i wyjątkowo ciekawą rozmową Hirka Wrony z kieleckim pionierem. 13-minutowy skrót mogliście zobaczyć w 3 Magazynie Popkillera - teraz pora na pełne video.

W wywiadzie obaj panowie cofnęli się do początków Liroya, okresu demówek, ale także premiery "Alboomu" i wielkiego hype'u oraz... pustej kieszeni mimo 300 000 sprzedanych sztuk. Nie zabrakło wspomnień ze spotkań i rozmów z ikonami polskiej muzyki (Czesławem Niemenem, Grzegorzem Ciechowskim czy Michałem Urbaniakiem) a także tematu czasów współczesnych - obecnego podejścia Liroya do nagrywek, a także do dzisiejszego rapu i płyt takich artystów jak Bedoes, Mata czy Jan-rapowanie.

Rozmawiał: Hirek Wrona
Zdjęcia: Karol Bujalski
Obróbka audio: Marcin Natali

polski rap gówno
jebać mu się chce
mcck
Elegancko mój Kielecki Ziom. Miałem 12 lat jak z kumplem słuchaliśmy scyzoryka na kasecie. Cofanie taśmy jak nam coś fajnego w ucho wpadło. Nigdy tego nie zapomnę.
Taka prawda
Ale dzisiejszy rap Liroy to pop tak, na marginesie. Sam nic nie nagrasz bo, wiesz jaką byś miał sprzedaż. Dlatego lepiej nie brudzić sobie statystyk co nie Piotrze.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>