20 rocznica śmierci Magika - wspomnienie od pierwszego wydawcy Kalibra 44

Dziś mija 20 lat od wydarzenia, które wstrząsnęło polskim hip-hopem. Nieoczekiwanie i przedwcześnie odszedł od nas Magik - jedna z bardziej tragicznych a zarazem z bardziej charyzmatycznych postaci w historii polskiego hip-hopu. W momencie śmierci postać z absolutnej czołówki, porywająca charakterem, niepodrabialnym stylem i współtworząca kultowy już wówczas Kaliber 44. 8 dni wcześniej światło dzienne ujrzała "Kinematografia" Paktofoniki (sprawdźcie wywiad na 20-lecie przeprowadzony przez Hirka Wronę oraz video, w którym Rahim wspomina pierwszy koncert po płycie), a 26.12.2000 Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach.

Na tę okrągłą rocznicę mamy dla Was wyjątkowe wspomnienie - autorstwa Sławomira Pietrzaka, który obserwował pierwsze muzyczne kroki Piotra Łuszcza. Wydawał Kaliber 44, a jak sam nam mówi - kontakt z Magiem miał bliski, pomagał m.in. zwalniać go z lekcji na koncerty, gdy nauczyciele nie chcieli wierzyć, że ta muzyka to faktycznie coś poważnego...

Wypowiedź jest fragmentem rozmowy Hirka Wrony ze Sławomirem Pietrzakiem, którą zobaczycie niebawem w jednym z najbliższych odcinków Magazynu Popkillera. Wspomnienie obejrzycie pod poniższym linkiem:

Przy tej smutnej rocznicy przypomnijmy sobie też wcześniejsze materiały związane z Magikiem, K44 i PFK, które publikowaliśmy na naszych łamach...

20 lat "Kinematografii" - jak wyglądał pierwszy koncert Paktofoniki po płycie? (Tourbus S02E03)

20 lat "Kinematografii" - rozmawiamy na żywo z Pokahontaz!

Rahim wspomina pierwsze poważne spotkanie z Magikiem i Kalibrem 44

Magik R.I.P.: "17 lat minęło od śmierci mojego Przyjaciela z zespołu..."

15 lat od Pożegnania Paktofoniki - Pokahontaz wspominają Koncert w Spodku (Tourbus #7)

40 lat temu urodził się Magik - sprawdźcie okolicznościowy film

Fejz x Kaliber 44 "Plus i Minus" - poruszający tribute dla Magika na 16 rocznicę śmierci

"Kinematografia" Paktofoniki ma 18 lat! Kulisy klipu "Jestem bogiem" (Didaskalia #7)

Pokahontaz i Kaliber 44 "404" - wspólny klip już dostępny!

R.I.P.

PS. Wszystkie "śmieszne" komentarze będą usuwane.

Rychu Peja props
Mateusz, dlaczego kolejny raz próbujesz zakłamywać fakty i piszesz o tym, że Magik "wypadł z okna"? Magik nie wypadł a WYSKOCZYŁ z okna. Pozdrawiam!
Anonim
Zamknij klapę i uszanuj zmarłego
Real HH 90
Nieoczekiwanie i przedwcześnie odszedł od nas Magik z Kalibra 44 i Paktofoniki, Magik był i jest dla mnie jednym z tych raperów którzy zawsze będzie w top 10 jeżeli chodzi o pl rap jakby dzisiaj żył ciekaw jestem jakby się odnalazł się w tym klimacie który jest teraz w Polsce,wiem że jest wielu HEJTERÓW którzy będą cisnąć po tym temacie ale nie tutaj to nie glamrap tylko Popkiller i trzeba uszanować 20 rocznicę śmierci Magika, wiem też że znajdą się tacy ludzie którzy powiedzą albo napiszą różne zdania na temat Magika śp. np. te co poniektóre komentarze 3 lata temu w komentarzach Popkillera ale dla mnie zawsze będzie on w pierwszej top 10 i jego muza zawsze pozostanie u mnie SPOCZYWAJ W POKOJU MAGIK R.I.P.
taki jeden
"Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach" - nie wypadł tylko wyskoczył. Jeden wyraz, a jaka kolosalna różnica.
05:27 7
Inne Czasy

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>