Tau z mocnym osobistym wpisem na rocznicę śmierci Magika!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-26 19:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w polskim hip-hopie kojarzy się też ze stratą jednego z najbardziej charyzmatycznych MC na scenie - Magika. Tau podzielił się dziś z fanami osobistą refleksją odnośnie śmierci Piotra Łuszcza, a także swoistym apelem do osób, które również zmagają się z wielkimi problemami...

"Byłem fanem.
Osobiście uważam, że pod względem flow, feelingu, kreatywności i barwy głosu był po prostu najlepszy.

Dziś mija 18 lat od jego samobójczej śmierci.

Z perspektywy lat widzę w jego tekstach wołanie o pomoc. Depresja,choroba psychiczna, mroczne usposobienie. I nie chodzi o to, że chcę go demonizować...

A bardziej zwrócić się do Ciebie:

Jeśli jesteś w depresji, lękach, czujesz pustkę, bezsens i obojętność, nie masz chęci by żyć...
Nie zamykaj się w czterech ścianach!
Nie zamykaj się w sobie!
Nie ukrywaj problemu!

Pierwszym krokiem do wyjścia z kryzysu jest podzielenie się swoim problemem z innymi: rodzicami, znajomymi, psychologiem, kapłanem.

A przede wszystkim duchowo w Sakramencie Spowiedzi. Oddaj swoją ciemność Jezusowi.

Ja byłem w takich ciemnościach jak Piotr Łuszcz. I gdyby nie Bóg i życzliwi ludzie, którzy podali mi pomocną dłoń też prawdopodobnie już bym nie żył. Gdybym któregoś dnia nie wstał z łóżka naćpany i nie poszedł do konfesjonału pewnie wspominano by mnie jako tego, który odszedł.

Dziś śpiewałem kolędy w kaplicy hospicyjnej.

I przyszło mi takie słowo do serca, że jeśli nie miłość, dobro, miłosierdzie, zachęta ku nawróceniu, prośby, przykłady, świadectwa, to ostatecznie cierpienie i świadomość zbliżającej się śmierci złamie prawie każdego.

I choćbyś był najlepszym i najbardziej popularnym raperem świata, najbogatszym człowiekiem, to ze śmiercią nie wygrasz.

Z Bogiem też.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Na wieki wieków. Amen." - napisał Tau na swoich profilach.

Pod jego postem na Instagramie wypowiedział się także Remik, założyciel i właściciel wydawnictwa MyMusic:

"Zgadzam się z TAU w 100% przechodziłem to samo. Depresja to była moja codzienność. Do tego agorofobia w stanie wręcz klinicznym - bałem się własnego cienia. Lekarze chcieli podawać leki, nie było ich zdaniem innego wyjścia. Ja wybrałem Boga - depresja poszła w las, lęki zmalały do niezauważalnego poziomu. Agorofobia - a co to takiego? Amen."

PS. Przypomnijmy, że Tau zdradził też w Wigilię pierwsze szczegóły swojego nadchodzącego albumu.

Tagi: 

asfgew
Swoim problemem podziel się z kapłanem. Chyba Jankowskim.
cbd
Przykre że ktoś wykorzystuję czyjąś śmierć do promowania czarnej sekty złodziei. No ale nie można wymagać przyzwoitości i szacunku od zbałamuconych bzdurami ignorantów. Piotrek zmarł w czasach kiedy rap robiło się jeszcze od serca, dla słuchaczy, a nie dla promocji i markowych ciuchów.
Robert
Przeczytaj jeszcze raz ten wpis. Tylko spróbuj zrobić to ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
cbd
jak nie masz nic do powiedzenia to nie odpisuj
koomm
Kolejny kurwa idiota, który nigdy nie był w kościele, a pierdoli za lemingami slogany o "czarnej sekcie", dziwię się, że jeszcze nie napisałeś, że pedofile etc. Co do Magika, to chyba, kurwa nawet nie żyłeś w tamtych czasach, większość topowych raperów z Polski to były powierzchnie reklamowe, wkurwia już mnie to pierdolenie, że kiedyś było inaczej, kiedyś robiło się rap od serca, teraz się nie robi itd. Chuja tam wiesz gadzie, po prostu jesteś ignorantem opornym na wiedzę i poszerzanie horyzontów, pierdolisz wytarte slogany, idź w pizdu
cbd
bo ci żyłka pęknie, idź się pomódl o rozum, bo masz braki ;) podaj jakieś argumenty, wobec tych topowych raperów, a nie tylko bluzgasz, dzieciaku.
Anonim
Jebac klikbajtowcow z cgm i popkillera.zadnych wartosciowych artykolow jak kiedys "co jadl magik w dniu smierci. SPRAWDZ" "PEJA skomentowal diss " Young multi to jest...." i banda chuja podobnych artykolow niczym z pudelka JEBAC TAKA PSEUDOPRASE. NIE MA OBECNIE WQRTOSCIOWYCH ZRODEL. HAJS HAJS WIELU SIE WYPRZE.
Mateusz Natali

Pisaliśmy w ostatnich dniach o nowych projektach Cormegi, Zaytovena, Zion I, singlach Saby czy Method Mana i Redmana, kolejnym video z Nowego Jorku ze Steelem ze Smif N Wessun, obecności polskiego producenta na płycie Luciano, nowych wieściach od Maxa B czy wspomnieniu 'ojców chrzestnych' polskiego rapu przez Hirka Wronę - typowo pudelkowe clickbaitowe newsy co nie? Sprawdzałeś którykolwiek czy wszedłeś tu poprzyczeć o pudelku i hajsie a jak coś bardziej niszowego się ukazuje to olewka?

qwert
Tylko dlaczego na FB nie wrzucacie takich newsów? Jesli cos nie jest kontrowersyjne tylko wartosciowe to leci na stronie a na FB juz nie.
Mateusz Natali

Część wrzucamy - z tych wymienionych Zaytoven, Zion I, Steele, Hirek Wrona, Luciano czy Method Man/Redman byli też na FB (wszystkiego co wskakuje na stronę nie mamy jak dawać na FB żeby zbyt nie zaspamowywać profilu). Niestety algorytmy fejsa sprawiają że takie newsy docierają do np 5 razy mniejszej ilości osób niż gorące newsy z polskiej sceny, ale na to już nie jesteśmy w stanie nic zaradzić - jedynie polecić zaglądać na stronę bo u nas wszystko pokazuje się na równych zasadach i z równym dotarciem.

Ja
Polecam magazyn vaib!
jjj
Vaib? :D Ostatni magazyn z listopada 2017 roku, a news na stronie z lipca tego roku :D
wtosqn
Pozdro. Nie podoba się profil jest taka opcja jak usuń. Zrobił Swoje a że Tau ma Wysoką wiarę nie znaczy że trzeba go aż tak krytykować. Według Mnie Magik wpłynoł na Wielu z Nas ale nie Mówię że na Wszystkich! Uszanujcie "młodzi ludzie" zdanie innych!
Wpłynoł
Wpłynoł bez dwóch zdań.
IHS
Otwórz Serce Dla Jezusa! On Jest Prawdziwym Bogiem i Kocha Cię!
???
"Równowaga, skręt mi w tym pomaga"

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>