40 lat temu urodził się Magik - sprawdźcie okolicznościowy film

Dokładnie 40 lat temu na świat przyszedł Magik - jedna z bardziej tragicznych a zarazem z bardziej charyzmatycznych postaci w historii polskiego hip-hopu. W momencie śmierci postać z absolutnej czołówki, porywająca charakterem, niepodrabialnym stylem i współtworząca kultowy już wówczas Kaliber 44. 8 dni wcześniej światło dzienne ujrzała "Kinematografia" Paktofoniki (uznana najważniejszą płytą 25-lecia wolności w plebiscycie Onet.pl), a 26.12.2000 Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach.

Jego muzyka jednak została, wiecznie żywa i wciąż oddziałująca na słuchaczy i budząca intensywne dyskusje - barwna osobowość i psycho-rapowy styl Magika do dziś ma tłumy zwolenników, jak i tłumy krytyków, a na kanwie historii Paktofoniki powstał nawet doskonale znany film "Jesteś Bogiem".

Z okazji 40 urodzin rapera, który wciąż inspiruje kolejne pokolenia specjalny 15-minutowy film przygotował znany youtuber Ajgor Ignacy - specyfika tym razem daleka jest od lekkiego i żartobliwego stylu, z którego możemy kojarzyć Ajgora, a w zrealizowanym w Katowicach materiale wypowiadają się m.in. Abradab i Fejz. Polecamy, a pod końcową myślą podpisujemy się rękami i nogami.

CAŁA PRAWDA O MAGIKU

Tagi: 

DMX
Ogolnie to szacunek dla Magika, k44, Paktofoniki i wszystkich skladow, wariatow z 90'. Peace
Oyche Nataliz
To on wypadł z okna? Zawsze myślałem, że naćpany wyskoczył...
aa
haha dokladnie, ja jeszcze zwrocilem uwage na to ze jego smierc byla "tragiczna" Tragicznie to sie ginie w wypadku samochodowym
Anonim
Trochę szacunku jebane szczury
Oyche Nataliz
[komentarz usunięty]
polski rap gówno
po chuj promujecie kanał tego pierdolonego pedała?
Czip Czop
Polski rap gówno ty gosicu lub dziewczyno ogarnij sobie zwoje na mózgu bo chyba sie delikatnie wyprostowały HAHA totalna ŻENADA
Anonim
Chłopie to kurwa coś nie ma mózgu to jebany robak co zatrowa powietrze tylko
Nie pozdrawiam
Magik zginął, wypadając z okna bloku - really? Droga Redakcjo, za następne 10 lat napiszecie, że ktoś go wypchnął, co? Kurwa, on wyskoczył, popełnił samobójstwo.
hehe
a tam od razu samobójstwo. PFK zobaczyło że płyty martwych raperów sprzedają się nieźle, więc postanowi żeby poświęcić 1-ego (1ego one one kurwa), aby sprzedać dobrze płytę. Na początku chciał skoczyć Focus, ale jak słusznie zauważył Rachim to Focus przecież odbił by się jak kałczuk, wiec skoczyć musiał kto inny. Niestety Rachim ma lęk wysokości więc Magik wziął sprawy w swoje ręce. Skok został oceniony przez jury na 9-punktów. Najlepsze noty dali Małysz oraz Matka Madzi z Sosnowca. Po dziś dzień nie wiadomo czy Matka Madzi z Sosnowca nie była powiązana ze skoczkiem i czy nie wchodził tutaj w grę nepotyzm. Tak było, nie zmyślam!
Insane
Tak jak przewidziales polecialy hejty. Ja osobiście nie lubuje takiej muzyki ale chlopaka żal. Polecam poogladac filmy na YT o jego geniuszu.
Hala
Szacun dla magika i paktofoniki
.....
13:44

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>