Piotr "Magik" Łuszcz - dziś 15 rocznica śmierci

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-12-26 14:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Jedna z bardziej tragicznych a zarazem z bardziej charyzmatycznych postaci w historii polskiego hip-hopu. W momencie Śmierci postać z absolutnej czołówki, porywająca charakterem, niepodrabialnym stylem i współtworząca kultowy już wówczas Kaliber 44. 8 dni wcześniej światło dzienne ujrzała "Kinematografia" Paktofoniki (uznana niedawno najważniejszą płytą 25-lecia wolności w plebiscycie Onet.pl!), a 26.12.2000 Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach.

Jego muzyka jednak została, wiecznie żywa i wciąż oddziałująca na słuchaczy i budząca intensywne dyskusje - barwna osobowość i psycho-rapowy styl Magika do dziś ma tłumy zwolenników, jak i tłumy krytyków, a na kanwie historii Paktofoniki powstał nawet doskonale znany film "Jesteś Bogiem". My dziś przypomnijmy sobie za to inny klasyk jego autorstwa, idealnie ukazując emocjonalny i osobisty przekaz...

R.I.P.

PS. Wszystkie "śmieszne" komentarze będą usuwane.

zdzichuj
Komentarz został usunięty przez moderatora.
pizduś plastuś
Komentarz został usunięty przez moderatora.
kaszmir
Komentarz został usunięty przez moderatora.
makiktłuszczpierszy
Komentarz został usunięty przez moderatora.
chujciwryj
Komentarz został usunięty przez moderatora.
D.
Niech spoczywa w pokoju. Wychowywałem się na między innymi jego muzyce.
Ibardzo
I bardzo dobrze, że moderator usuwa burackie komentarze. W każdej innej kulturze (nawet w amerykańskim hiphopie) pewne postacie są szanowane tylko nie u nas.
xxxlll
Spoczywaj w pokoju.
Anonim
[*]
Jp2
xD
Oudi
Nie byłem oddanym fanem, ale te żarty ze śmierci magika sa żenujące, troche przykre, ze mamy tak niedorozwinięta młodzież gimnazjalną. To trollowanie , prowokowanie na sile i kłótnie w komentarzach sa bez sensu. R.I.P
strugajDzięcioła
Świetna sprawa z kasowaniem chamstwa! Brak tolerancji dla takiego bezmózgowia. Magik, pomimo tego że był dobrym artystą, był jednak słabym człowiekiem, pokój jego duszy!
nero

"Magik zginął, wypadając z okna bloku w Katowicach-Bogucicach"
Zawsze "wiedzialem", ze Magik sam siebie zabil. Sa w tej kwesti nowe informacje, czy zaklamana rzeczywistosc lepiej wyglada?

strugajDzięcioła
chuj mu w grób
...........
17:47

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>