Peja wspomina jak zareagował na rap Kazika w 1991 roku

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-23 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Peja był gościem pierwszego wywiadu w ramach naszego Magazynu Popkillera, który przeprowadził Hirek Wrona. Prowadzący w pewnym momencie wyjął pierwszą solową płytę Kazika "Spalam się", która postrzegana jest przez wielu jako pierwszy album rapowy w Polsce. Poznański raper zdradził jaki wpływ miał na niego ten krążek oraz w czym był on innowacyjny.

"Słuchałem tego z kasety. To był 1991. Ja nie zacząłem po tym rapować. To nie było tak, że Kazik to wydał i ja teraz coś zrobię na wzór. Nie odebrałem tego jako rapu." - mówi współtwórca Slums Attack, zarazem wskazując albumy, które w tamtym okresie najmocniej grały na jego sprzęcie.

Potem Peja wskazał zalety albumu "Spalam się", z wyszczególnieniem, co Kazik robił jako pierwszy w Polsce. Raper przyznał też co w tym krążku mu przeszkadzało oraz co spowodowało, że mimo wszystko nie został z nim na dłużej.

Pełnej wypowiedzi, która potem płynnie przeszła w temat innych inspiracji Peji, możecie posłuchać od 23:18. Oprócz tego poniżej załączamy pełen, prawie godzinny wywiad z raperem, który ukazał się na naszym drugim kanale PopkillerTV Plus.

Tagi: 

Real HH 90
Ja nigdy osobiście nie byłem do końca przekonany że Kazik jest raperem bo nigdy nim nie był a jego płyta Spalam Się osobiście nie uważam za pierwszą rapową polską płytę to jest moje zdanie dla mnie pierwszą płytą rapową polską jest płyta "Fekalia" grupy Trials X z 1991 ,to że był to nielegal to tą płytę uważam za pierwszą rapową polską płytę a co Kazika szanuje go jako artystę ale nigdy nie uważałem go za artystę rapowego.
Anonim
Rychu Peja - Tomasz Lis polskiego rapu z tęczowego poznania.
Real HH 90
Co ty masz anonim do Peji jak go nie lubisz to po jakiego H się wypowiadasz wiem że masz pełne prawo do takiego komentarza bo jesteś w necie a nie w realu.
Kl@un Szyderca
ODDALENIE to rok 1995 a nie 1991. W '91 to wyszedł pierwszy solowy album Kazika czyli SPALAM SIĘ

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>