Żabson odpala preorder mixtape'u i tłumaczy inspiracje okładkowe

video
dodano: 2020-11-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Żabson tego roku nie ukoronował żadnym wydawnictwem, jednak uraczył swoich fanów sporą ilością singli, z czego większość spotkała się z dużym odbiorem. Jak się okazuje, zostaną one wydane razem z nieopublikowanymi numerami jako "Ziomalski Mixtape", który ukaże się na początku przyszłego roku, w styczniu. Dziś ruszył preorder tego mixtape'u, a wraz z nim została ujawniona jego okładka, która wzbudziła kontrowersje, a część słuchaczy oskarzyło rapera o zbyt dużą inspirację okładką ostatniej płyty 21 Savage'a i Metro Boomina. Żabson wyjasnił całą sprawę, udzielając swoim fanom lekcji hip-hopu.

"Ostatnio tyle gadałem o tym, że ludzie nie mają pojęcia o kulturze, a tu szybki przykład. Zarówno moja okładka, jak i okładka 21 Savage'a ("SAVAGE MODE II" - przyp. red.) jest inpirowana No Limit Records i okładkami Pen & Pixel. Ludzie, którzy piszą, że odgapiłem tę okładkę nie mają zielonego pojęcia o escetyce, którą jest ona inspirowana. Takich okładek było setki, a moja i 21 Savage'a różni się kompozycją, tak jak 'Bitwa pod Grunwaldem' i 'Mona Lisa'" - piszę Żabson o aferze wokól okładki "Ziomalskiego Mixtape'u". Później raper pokazał fanom okładkę Mastera P do albumu "The Last Don", którą się bezpośrednio inspirował oraz spropsował okładkę nadchodzącej EP-ki Kobika "Phantom", która również jest zainspirowana tą stylistyką.

"Ziomalski Mixtape" nie będzie oczywiście pełnoprawnym LP, a jedynie luźną formą, sposobem na wyszalenie się, by do pełnoprawnych projektów podejść bardziej ambitnie. Na mixtapie znajdą się single z tego roku, Hot16challenge2 oraz nieopublikowane dotąd kawałki. Przez projekt przewinie się 14 gości, w tym m.in. Kizo, Mata, Beteo czy Young Leosia. Płyta ukaże się w styczniu przyszłego roku.

Poniżej możecie zobaczyć porówananie okładek Żabsona, 21 Savage'a i Mastera P, opis koncepcji "Ziomalskiego Mixtape'u" oraz inne przykłady okładek spod ręki studia Pen & Pixel.

Szczegóły albumu znajdziesz w naszym dziale Premier Płytowych

Galeria

Tagi: 

polski rap gówno
jedyna co on ma podobnego do południa stanów to właśnie ta okładka, bo rap tworzy homoseksualny

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>