Busta Rhymes odświeża klasyk, rewolucja Commona i pegaz Trippie Redda - dzisiejsze premiery ze Stanów

Dziś wśród premier płytowych w Stanach Zjednoczonych znalazły się dwie pozycje, które mogą zainteresować fanów złotej ery oraz jedna skierowana bardziej do młodszych słuchaczy hip-hopu. Swoje krążki wydali Trippie Redd, Common i Busta Rhymes. Ten ostatni zaprezentował fanom sequel klasycznego "Extinction Level Event: The Final World Front", a na nim pierwsza w tym roku oficjalnie opublikowana zwrotka Kendricka Lamara.

"Extinction Level Event 2: The Wrath of God" to nawiązujący do klasyka z 1998 roku 22-trackowy moloch, na którego, oprócz Kendricka, Busta zaprosił takie ikony jak Rakim czy Q-Tip. Mimo to raper nie zapomniał o młodszej reprezentacji sceny i gościnnie na krążku udzielili się również Anderson. Paak i Rapsody (która dopiero co zgarnęła nagrodę "Lyricistof the Year" na Hip-Hop BET Awards). Pytanie, czy ilość doborowych gości przełoży się na jakość albumu, którego problemem może byc długość. Odsłuch pokaże.

Następny weteran nie zapowiadał swojego krążka zbyt długo. "A Beautiful Revolution (Pt. 1)" Commona został zapowiedziany wraz z premierą singla "Say Peace" z gościnną zwrotką Black Thought'a, czyli... w środę. Reprezentant Chicago w przeciwieństwie do Busta Rhymes'a postanowił działać według zasady "less is more" i postawił na krótką tracklistę złożoną z 9 numerów. Wśród gości na płycie znajdziemy m.in. Lenny'ego Kravitza.

Ostatnią propozycją dla fanów hip-hopu ze Stanów jest składający się z 26(!) tracków album Trippie Redda, "Pegasus". Niestety raper padł ofiarą nieszczęsnych leaków, i w sumie może zaliczyć siebie do tych najbardziej pokrzywdzonych. Mianowicie w sierpniu cały album ujrzał światło dzienne, mimo to Trippie nie przejął się nadto i oznajmił, że premiera i tak odbędzie się w październiku z możliwie zmienioną tracklistą. Wśród gości do tych najmniej oczywistcy możemy zaliczyć Sean'a Kingstona, czy Busta Rhymes'a. Ciekawszych moze zainteresować fakt, że jutro raper na swoim streamie na Twitchu wykona część numerów z nowej płyty.

Dla fanów niezależnej sceny mamy za to wieści o nowym albumie Atmosphere pt "The Day Before Halloween", który także ukazuje się właśnie dziś, w dzień przed Halloween - zgodnie z zapowiedzią od grupy ten materiał to "George Orwell spotykający Keitha Haringa przy automacie do gier w Nowy Rok 1985".

Szczegóły albumów znajdziesz w naszym dziale Premier Płytowych

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>