"Osiem gwiazd" - 18-latek z Tych nagrał protest-song, który staje się viralem

Kawałek "osiem gwiazd (wojna)" wcześniej nieznanego Karola Krupiaka od wczoraj zebrał już ponad pół miliona wyświetleń na Youtubie, a dotychczas udostępniły go osoby nie związane ze środowiskiem hip-hopowym, takie jak Tomasz Siekielski, Zbigniew Hołdys czy Tomasz Zimoch.

"Obecna sytuacja w kraju wymaga komentarza. Dla mnie najlepszy komentarz, to ten poprzez muzykę. Tak więc napisałem i nagrałem utwór, w którym nie wyrażam się w superlatywach o partii rządzącej. Nagrałem to jako wyraz wsparcia dla wszystkich protestujących, a w szczególności dla protestujących kobiet. Nagrałem to w trosce o kobiety, które są mi najbliższe, tak więc moją mamę, siostrę, wszystkie przyjaciółki i koleżanki. Ten utwór jest dla was" - pisze młody raper na swoim Instagramie.

Raper przytoczył dla Dziennika Zachodniego również, jak utwór powstał: "Geneza tego utworu jest dość prosta. Wróciłem z niedzielnego protestu w moim mieście w Tychach i pomysł na utwór przyszedł sam. Napisałem go w około dwie godziny. Liczyłem na maksymalnie tysiąc wyświetleń. Jestem w wielkim szoku, że sprawy potoczyły się w ten sposób."

Numer odnosi się do obecnej sytuacji w kraju związanej z kryzysem aborcyjnym, jego autor krytykuje partię rządzącą, telewizję publiczną oraz prezydenta. Promuje on też album młodego MC "2:20".

Kawałek spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród osób, które na co dzień z hip-hopem nie mają wiele wspólnego. Dla przykładu przytaczamy wypowiedź Tomasza Zimocha: "Posłuchajcie, jak na świat patrzą młodzi. Ciekawe co na to Zbigniew Hołdys, Sejm, Koalicja Obywatelska i Strajk Kobiet."

O numerze zdążył napisać już Onet, porównując go do "Patointeligencji" Maty, wskazując go jako głos pokolenia. Czy mieli rację? Czas pokaże.

Numer do sprawdzenia poniżej.

Sprawdź też: Quebo, Taco, Sokół, Peja, Paluch, Bedoes i inni - raperzy o protestach

karol krupiak - osiem gwiazd (wojna) prod. lexnour

Tagi: 

reklama
Literówka
Z Tychów a nie Tych
s.
Teoretycznie obie formy już poprawne ale ja też zwolennikiem dłuższej formy jestem. Tekst spoko, zarapowane jako tako, młody jest, jeszcze sie wyrobi.
Pp
Ale goooowno. Jakie pokolenie z, była mrówka z
Staszek
Napisali mu to a comajmiej pomagali napisać politrucy z Gazety Wyborczej synowie i wnukowie stalinowców szkolonych jeszcze w Kujbyszewie w szkole .mistrzostwa komunistycznej propagandy . Teraz widzimy kto stoi za tą rewolucją , która tak naprawdę ma zerowe szanse powodzenia.
Robi
Szkoła wróżbiarstwa i fantazji przednia... Staszek Potter czytam Ja poproszę te same propsy...
Anonim
Nie zapomnij że złe Niemcy Ci zazdroszczą dobrobytu.
dom
Stasiu zapomniałeś dziś leków.
Wilkołak
Może pokolenie zdalnie sterowanych zjebów?
Anonim
Nadal lepiej niż pokolenie ,,wielkich'' polaczków od pracy 12h 7 dni w tyg na chwałę partii, z wykształceniem podstawowym.
Ej kozaki
Siema kozaki, weźcie kartke i długopis, napiszcie, niech wam ktoś zrobi podkład i jedziecie z koksem a nie tylko hejtowac przed telefonem. Uważam ze jesteście fiutami, miękkimi w dodatku bo zamiast w twarz powiedzieć to obsrani siedzicie i znachorow udajecie. Pozdro
Predator
Tego kraju nie da się już uratować.
Edek
Jeszcze o Kononowiczu zapomniałeś. O czym to w ogóle jest? Osiem gwiazd. Może 18L?
Porażka
Porażka

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>