Francuski Łącznik - ruszył podcast o francuskim rapie!

kategorie: Świat, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-24 19:00 przez: Tymek Kaliciński (komentarze: 6)

Audycja Francuski Łącznik powraca w formie podcastu. Tymek Kaliciński z portalu RapFrancuski.pl zabierze Was w świat francuskiego rapu - mając coś zarówno dla fanów klasyki jak najgorętszych nowości.

W pierwszym odcinku nowej serii podcastu znajdziecie przegląd najciekawszych tematów z ostatniego miesiąca na francuskiej scenie:

- Drugi album PLK - "Enna"

- Problemy obyczajowe Moha la Squale i Romeo Elvis

- Damso i mocno wyczekiwany album "QALF"

- Freeze Corleone na celowniku francuskiego rządu i organizacji Licra

- Francuski Rap na Netflix - dokumenty o GIMS, Bigflo i Oli oraz zapowiedź francuskiej edycji Rhythm and Flow

- Marsylia znowu na szczycie. Sukces kompilacji 13 Organise i powstanie labelu OM Records

Popkiller patronuje podcastowi, który możecie już słuchać w serwisach streamingowych m.in. na Spotify czy Itunes. Kolejne odcinki pojawiać się mają co 2 tygodnie.

Francuski Łącznik podcast #1 - PLK, Moha la Squale, Damso, Freeze Corleone, Netflix, Marsylia

Real HH 90
Panie Tymku napiszę panu tak sorki że piszę na per ale nie wypada mi inaczej znam pana portal o francuskim rapie od samego początku tzn od 20 lat i stwierdzam że najlepsze akcje w francuskim rapie to jest połowa lat 80 do połowy XX wieku tzn 2005 2010 teraz co wychodzi z tamtąd nie do końca mnie przekonuje chodzi mi o afrotrap itp moje klimaty to Supreme NTM, IAM, Mc Solaar, Soon E Mc, Fonky Family,113, Ärsenik, Bisso Na Bisso, Passi, Assassin, Rockin' Squat, Ministère AMER, Stomy Bugsy, Doc Gynéco,Lunatic, Booba, Kaaris, Rohff, Les Nubians, Psy 4 de la Rime, Busta Flex, Freeman, KDD, Oxmo Puccino, Sniper, Sinik, Saïan Supa Crew, Dee Nasty, Hocus Pocus, Sexion d'Assaut, Alliance Ethnik, Fabe, La Caution, Idéal J, La Cliqua itd dużo by tu wymieniać ale właśnie takie klimaty z Francji to jest dla mnie nic nie do afrotrapu ale może kiedyś ale jak narazie wybieram to wiadomo rzecz gustu.
Tymek Kaliciński

Dzięki za wiadomość. Ja muzycznie tez wole lata 90-2000 ale teraz tez dzieje sie sporo ciekawych rzeczy. Swoja droga duza część wykonawcow których wymieniłeś ciagle jest aktywna...

 

MarqsM
Haha, siema Tymek. Tyle lat minęło, pamiętam pierwszą stronę, forum na którym moderowałem i na którym wymienialiśmy się płytami. To były czasy. Podcast sprawdzę chociaż czytając tematy - normalnie czarna magia, wypadłem z obiegu :) Faktycznie, jak napisał kolega na górze - może to i wiek i kwestia osłuchania oraz ulubionych brzmień, ale bardzo dużo nowych francuskich rzeczy mi nie wchodzi. Czasem znajdę coś, o czym nie miałem pojęcia (Sefyu) ale i tak zawsze wolę wrócić do sprawdzonych artystów. No cóż. Lepiej już chyba nie będzie. P.S. Najnowsze albumy z FR HH jakie nabyłem to Ministere A.M.E.R., JoeyStarr i IAM :)
s.
Zajebiście brzmi nawijka po francusku ale ni chu ja nie kumam o czym nawijają przez co niestety nie słucham zbyt często :(
Tymek Kaliciński

Na RapFrancuski.pl masz ponad 100 klipow z polskimi napisami zawsze jakas namiastka

s.
Dziękówa!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>