Ice Cube odpowiada na krytykę i tłumaczy współpracę z Donaldem Trumpem

Ice Cube po zwycięstwie aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych dał się poznać jako jego zagorzały przeciwnik. Tydzień temu, jedna z pracownic administracji Donalda Trumpa ujawniła, że raper wspiera program socjalny, który służy prezydentowi przy kampanii prezydenckiej. Spowodowało to, że na legendę Zachodniego Wybrzeża spadła fala hejtu ze strony jego fanów. Były członek N.W.A postanowił wyjaśnić sytuację w 8 minutowym filmiku na swoim Twitterze oraz odnieść się do niej w krótkim wywiadzie udzielonym CNN.

Jak ogłosiła Katrina Pierson, Ice Cube wsparł tak zwany Platinium Plan, czyli szeroko zakrojony plan socjalny i ekonomiczny, mający wspierać czarną społeczność, który stanowi część kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Po tym na rapera z Zachodniego Wybrzeża spadła fala hejtu, w której fani wytykali mu hipokryzję, przypominając m.in. jego numer z 2018 roku, "Arrest The President". W tym samym czasie została odwołana również wizyta Ice Cube'a w programie CNN, Prime Time, prowadzonej przez dziennikarza Chrisa Cuomo. Koniec końców, raper i włodarze stacji doszli do porozumienia, skutkiem czego były właśnie wyjaśnienia autora "Fuck The Police" podczas wspomnianego programu.

Ice Cube przyznał, że rozmawiał z przedstawicielami obu kandydatów na prezydenta, którym przedstawił swój program społeczny "Contract With Black America". Program ten zawiera postulaty czarnej społeczności oraz solucję na problemy z którymi się boryka. Powodem dla którego raper był bardziej skłonny do współpracy ze sztabem Donalda Trumpa było zaimplikowanie części tych postulatów do wspomnianego Platinium Plan. Raper zwrócił też uwagę na to, że to nie on był inicjatorem tych rozmów, a jego podejście wygląda tak, że będzie współpracował z każdym, kto wyrazi do tego chęć i nie ma nic przeciwko wobec pracy z obiema stronami.

Po dyskusji z Cuomo, Ice Cube podkreślił na końcu, że nie obiera niczyjej strony i określa siebie jako osobę niezależną. Przyznał również, że nie ufa żadnemu z kandydatów.

Raper pociągnął wątek swojego planu #CWBA w 8-minutowym filmiku na swoim Twitterze, w którym odnosi się do brutalności policji, sytuacji ekonomicznej czarnej społeczności oraz zaanagżowaniu w projekt sektora prywatnego i publicznego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#CWBA #contractwithblackamerica

Post udostępniony przez Ice Cube (@icecube)

Tagi: 

Yay Yayee
ma racje .polac mu
yoł
"postulaty czarnej społeczności" - to jest dzielenie całego społeczeństwa. Więc mówienie równości nie ma sensu, gdy samego siebie włącza się do jednej z grup etniczych. Elo z fartem.
Real HH 90
Ice Cube'a zawsze będę szanował i lubił go słuchać ma prawo do swych poglądów politycznych itp a jeżeli chodzi o to że nie popiera żadnego z tych dwóch kandydatów to ja też popieram ma rację w tym co powiedział Fuck Trump Fuck Biden. Co do brutalności policji Ice Cube ma tu duże pole do wypowiedzi ja za siebie mogę napisać Fuck The Police sytuacja ekonomiczna czarnej społeczności od zawsze była bardzo nieciekawa w Stanach zawsze rządzący tym krajem mieli mniejszości za nic niby nie ma tego rasizmu tam(tutaj bardzo duża wątpliwość) zawsze mniejszość tam mieszkająca miała i ma pod górkę.
kubsonowicz
"solucję na problemy"? błagam Was, szanujcie rodzimy język. Co do samego Ice'a - jaki on ma mandat do reprezentowania i wypowiadania się w imieniu kogokolwiek poza samym sobą? A tym bardziej jakiejkolwiek społeczności?
Real HH 90
kubsonowicz solucję na problemy"? błagam Was, szanujcie rodzimy język. Co ty z tym językiem jak masz jakiś problem z tym to idź do p.Bralczyka, p.Miodka albo wejdź na Glamrap gościu to jest Internet nie lekcja j.polskiego

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>