Tede odpowiada na krytykę Solara i rzuca wyzwanie

dodano: 2020-05-07 12:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 24)

Tede w obszernej wypowiedzi na instastory (tak obszernej, że przekroczyła dozwoloną ilość filmów i część z nich po chwili znikła z profilu) odnosi się do pandemii, Hot16Challenge2 oraz do wczorajszych zarzutów ze strony Solara.

Streszczając wątki poruszane w wypowiedzi:

- Tede zaznacza, że jest sceptyczny co do medialnego nagłaśniania pandemii (o czym mówi w zwrotce), choć nie podważa istnienia wirusa

- Dziwi się, że Solar myślał, że podłożyłby się tak zarabiając na koszulkach z charytatywnej akcji i że zareagował postując na instastory kilka minut po premierze numeru, zamiast poczekać na dalszy rozwój. Jego pomysł był taki, by nie wpłacać nic na aukcję, zrobić koszulki i nie komunikować nic więcej, a gdy ktoś podniósłby zarzut, że nie wsparł inicjatywy to przekazać informację, że po to właśnie były koszulki, a dochód z nich idzie na cele charytatywne.

- Dochód z koszulek sprzedanych przez pierwsze 16h (jako 'hot16') przeznacza na hospicjum dziecięce. W kwestii zbiórek na walkę z koronawirusem zwraca uwagę na rolę Państwa i płatności przekazywanych w podatkach - do tej pory na Siepomaga.pl Polacy zebrali we wszystkich aukcjach 25 000 000 zł, natomiast druk kart wyborczych (które finalnie nie zostaną użyte bo wybory zostają przełożone) kosztował około 30 000 000 zł. Tede przypomniał też, że sam zbierał 'na koronawirusa' w trakcie koncertu live na początku pandemii.

- Zarazem nie będzie informował ile pieniędzy przelał z koszulek - jak mówi Tede "są 3 grupy ludzi w kwestiach charytatywnych - niepomagający, pomagający i pomagający, by się pokazać". Wyprodukuje więc tylko 1 sztukę koszulki z nadrukowaną sumą przelaną na hospicjum i wyśle ją Solarowi. Wspomina też, że sam wielokrotnie brał udział w akcjach charytatywnych tylko nie ma potrzeby tego nagłaśniać, a na cele charytatywne idzie też zysk z koszulek z hasłem "Mamy gest".

- Odbijając natomiast kwestię zarabiania na akcji zaproponował Solarowi (w formie luźnej propozycji), by co miesiąc raportował swoim fanom ile pieniędzy zarobiły 16-tki opublikowane na kanale SBM i by również przelewał zysk z nich na walkę z COVID-19.

[Edit: Solar odpowiada Tedemu: "Pomagajmy sobie w tym trudnym czasie" ]

Sprawdź też: Wszystko o Hot16Challenge2 i dotychczas opublikowane zwrotki

Japierole
No i gówno się rozlało. I po zabawie, teraz już będziemy tylko liczyć cudzy hajs.
Tede miszcz
Tede miszcz.
Tutejszy
No i Solek wyjaśniony
Pudel
Z tym kosztem wyborow to dobrze Tede pocisnal. Bo taka prawda, zuczki tyraja i oddaja swoje ciezko zarobione pieniadze (nikomu nic do tego, kto ile daje!) na cos, co Panstwo powinno miec ogarniete, a te darmozjady z Wiejskiej (ktorych jest jakis 460 za duzo) roztrwaniają taka kase, o jakiej sie fizjologom nie snilo. Tragedia.
Urb
Podzielam Twoją opinie, akcje charytatywne są słuszne ale to jest zadanie rządu, na co płacimy podatki? Rząd wydaje pieniądze podatników na propagandę a powinien m.in. na służbę zdrowia, Tedas też ma trochę racji
Gość
Brawo Tede, raczej wszyscy za.
Taki Jeden
Konkretnie i szybko wyjaśnił Solara. Pozdrawiam
Taki Jeden
Konkretnie i szybko wyjaśnił Solara.
Zastanawiam sie
Mistrz marketingu. Szkoda tylko ze robi to w tak prowokacyjny sposob. A koszulke Solara na aukcje :)
doprecyzowujac
Odnośnie podanych liczb w artykule- Krajowe Biuro Wyborcze informowało na poczatku kwietnia o łacznym koszcie przeprowadzenia wyborów prezydenckich , tj.319 mln PLN( główny koszt to wynagrodzenie członków komisji, drukowanie kart, logistyka). Dla porównania- koszt przeprowadzenia poprzednich wyborów prez. (dwie tury) wyniósł 147 mln PLN. Szacunki KWB raczej nie obejmowały kosztów zabezpieczenia kart wyborczych, kosztów odpraw managementu w Poczcie Polskiej (wymieniono ich na jednostki bardziej elastyczne), ani kosztu ponownego druku kart przez PKW. Na koniec dnia to trochę żenujace, że każdy z nas może rozliczyć PIT przez internet, a nie może w ten sposób oddać głosu. Z Jackiem się po części zgadzam- jako obywatele PL płacimy podatki i możemy chyba wymagać rzadu lepszego zarzadzania w sytuacjach kryzysowych.
yeep
Essasito Tede pięknie wyjaśnił
Trzy korony
Brawo dla Tedasa jak zwykle wysoka klasa
HH
Tede props
No to pięknie
Solor chciał zabłysnąć a się zbłaznił. Tede wyjaśnił tego dzbana.
s.
No i brawo Jaca. Nie wiem w ogóle na chuj sie Solar przypierdalał.
mietek
Mam wrażenie, że mało kto używa mózgu... Solar zwrócił na coś uwagę jedynie, zaraz FALA hejtu jak tylko faktycznie zwrócił uwagę... i teraz Tede król... i jeden i drugi ma racje w tej sytuacji.. Solar nie wiedział że da kase z koszulek i tylko upomniał a 90% użytkowników social mediów jebie go teraz za co? Tede fajny ruch, ale tak samo 90% ludzi nawet nie ma pojęcia jakie są koszta prowadzenia nagrania, grafików, social mediów.. które są tu zaangażowane w hot16, akcja charytatywna też kosztuje jakby nie patrzeć.. a tu każdy kurwa księgowym się znalazł... ogarnijcie się
Tedefan
No tak, tylko lepiej chyba byłoby to wyjaśnić z Tedasem, zamiast kręcić aferę w SM, a jeszcze ciepli koledzy popierają i nakręcają ludzi na Jacka, że się dorabia na akcji pomocowej. To chyba Solar nie używa mózgu. Tede oczywiście doskonale wiedział jak to się potoczy i rozegrał ich jak dzieci. Jacek to jest klasa.
Karamba
Jacek jest najlepszy od lat. Szacun.
Pijooooonteg
Nie lubilem typa ale wyprostowal srolara i niech podejmie wyzwanie
Tedesrede
Ale ten grubas już przesadza. Pierdolił o podatkach, chciał zarobić na koszulkach. Co gada Buhh na swoim H16. Też o koszulkach na sprzedaż.
Solar morda lamusa
Solar to zwykły leszcz pozdro dla kumatych
Gal Anonim
Akurat Tedas ma tutaj najwięcej racji i wyjaśnił Solara
hahaha
Nie lubiłem nigdy Granieckiego jako człowieka, ale nie da sie ukryć ma racje dzbany z wiejskiej trwonia hajs a spoleczenstwo za kazdym razem zrzutka na wszystko, na dzieci z domu dziecka, na chore dzieci, na ludzi z rakiem teraz na covid. Na jaki chuj placimy tak duze podatki skoro na wszystko i tak sie zrzucamy finalnie
Akop
Nie ma potrzeby nagłaśniania tego, że brał udział w akcjach charytatywnych, ale tylko wspomina

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>