Sąd podjął decyzję co do przerwy w odbywaniu wyroku Bonusa RPK

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-14 16:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 31)

Bonus RPK informował dopiero co o tym, że na dniach sąd zdecyduje o ewentualnej przerwie w odbywaniu wyroku, za czym stały konkretne argumenty adwokata. Dziś zapadła decyzja, o której czytamy na profilu Przeciw Bezprawiu.

Oto treść opublikowanego oświadczenia:

"Przerwa w odbywaniu kary… Czy dzisiejsza decyzja odmowna, to farsa dla uspokojenia sumienia, którego nie ma... Bonus RPK zostaje w więzieniu...

Miało być dobrze. Miało być sprawiedliwie. Miało być uczciwie. O udzieleniu przerwy decyduje sąd penitencjarny. (art. 153 par. 1 i 2 w związku z art. 3 par. 2 k.k.w.), czyli ten sam sąd okręgowy, w którego okręgu aktualnie przebywa skazany. Sąd penitencjarny może udzielić przerwy, jeżeli przemawiają za tym ważne argumenty.

Oliwier spełnił wszystkie warunki. Nie możemy pisać o szczegółach ze względu na dane wrażliwe i szacunek do wszystkich osób, których uzasadnienia dotyczyły. Niemniej musicie nam ufać, że argumenty były mocne i nie do podważenia. Osoby zaufania publicznego złożyły listy, w których swoim autorytetem zapewniły, że w przypadku przerwy w karze Oliwier stawi się na każde wezwanie i spełni wszelkie warunki mu stawiane. Jedna z największych firm fonograficznych złożyła oświadczenie, że wyda z Oliwierem płytę, z której dochód pozwoli na spłacenie ogromnej kwoty na zobowiązanie wobec Skarbu Państwa zasądzone w wyroku.

I wszystko na nic. I dla sądu jakby nic się nie stało. Temida ślepa, ale też głucha na argumenty? Więc jakie warunki jeszcze musi spełniać skazany, by sąd zauważył rzeczywistą potrzebę pozwolenia na chwilową przerwę? Przecież tutaj nikt nie wnosił, by zwolnić go całkowicie. Tutaj człowiek prosił o przerwę, by pozwolić mu między innymi na zakończenie spraw dotyczących jego i jogo najbliższych. A więc sąd zapomniał, że mając w rękach jedno życie, skazuje na karę razem z nim kilka innych.

Więc skoro wszystkie, absolutnie wszystkie przesłanki obligatoryjne i fakultatywne zostają spełnione, to czego jeszcze sąd może oczekiwać od skazanego? Przerwa w odbywaniu kary ma zawsze charakter celowy. Cele te zostały dokładnie wskazane i opisane. Bezradność, ból, cierpienie, niedowierzanie, a wreszcie rozczarowanie. Te wszystkie emocje towarzyszą nam i bliskim Oliwiera. A co czuje On sam? Co czuje głowa rodziny, ojciec, syn, pracodawca, kiedy nie może wesprzeć tych wszystkich ludzi swoją obecnością? Cały czas czekamy na decyzję Pana Prezydenta o ułaskawienie.

Panie Prezydencie te ponad 107 000 ludzi, którzy podpisali petycję do Pana, nie może się mylić. Dziś, niemal w wigilię wyborów Prezydenckich, kiedy świat walczy z pandemią i troską, my jeszcze raz apelujemy do Pana, by pochylił się nad losem Oliwiera Roszczyka. Nie spoczniemy w staraniach o przywrócenie mu godności i sprawiedliwości. Przekonani o jego niewinności będziemy trwać razem z jego najbliższymi, przyjaciółmi i fanami, w oczekiwaniu na Pana werdykt.

Drodzy nasi czytelnicy! W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Przeciw Bezprawiu 2018” prosimy o powstrzymanie skrajnie niewłaściwych komentarzy, które mogłyby zostać źle odczytane lub zrozumiane. Okażcie proszę swoje serca i empatię dla Oliwiera i jego bliskich. Jesteśmy bardzo zmęczeni... zdegustowani... ale nadal zdeterminowani... Murem za Bonusem! Zawsze!"

Sprawdź też:

Bonus RPK: "Jeśli Bóg pozwoli niebawem zobaczymy się na wolności"

Sokół, Liroy, Mes i WSZ składają podpisy w sprawie Bonusa RPK - video i komentarze

Sokół i Liroy wspólnie złożyli podpisy o ułaskawienie Bonusa RPK

70 000 podpisów w obronie Bonusa RPK, petycja u Prezydenta RP!

Bonus RPK wykonuje telefon do fanów z zakładu karnego

Tagi: 

Bonus kpr
Dobre jaja sobie robicie, przerwa w odbywaniu kary , to może każdemu teraz kto poda jak to opisaliście „konkretne” argumenty dacie możliwość wyjść na wolność i zrobić sobie przerwe... ludzie to wiezienie nie plac zabaw.
Kaban pl
Wiezienie owszem, ale jesli człowiek zostaje skazany niewinnie to czym wobec tego jest prawo?? Rownie dobrze na Ciebie mogl zapasc taki wyrok i co gdybys wiedzial ze jest nie sprawiedliwy to nie walczylbys z calych sil zeby moc wrocic do bliskich chociaz na chwile?? Nie walczylbys o to zeby moc dopiac spraw na wolnosci?? Chlopak zrobil wszystko co kazal mu sad zeby tak bylo i co?? I dalej nic. STOP 60 Murem za Bonusem pozdrawiam
An...
A czy każdy osadzony został pomówiony? Nie kometuj jak nic mądrego nie jesteś wstanie napisać.
Olivier
Ale co tu się dziwić ludzie,pseudokomuna dalej w sądach, za mięso wieszali i mam tu na myśli adekwatność do popełnionego czynu a tu chłopakowi nic nie udowodnili, dopóty nic się nie zmieni, dopóki nie wyjdą na ulicę mądrzy, charakterni ludzie i pogonią tą watahę warchołów pod krawatem.
Anonim
Abstrahując od całej sprawy to osoba tworząca grafiki dla tej organizacji powinna dostać prawny zakaz na zabawy w photoshopach
gram
właśnie spoko, zajebiście obrazuje poziom ludzi skupionych wokół tej sprawy i jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości czy traktować ich poważni to po zobaczeniu identyfikacji wizualnej wie z kim ma do czynienia.
Soprano
Hahah niewinny jak się paczy
polski rap gówno
ciepła strefa w całej okazałości. mam nadzieje żeschylanie po mydło się konusowi szybko nie znudzi
Kuba919191
Musisz być życiową ciota, nieudacznikiem i zawistnym słabym typkiem. Słabe jest to co napisałeś ...
koksik
pamietam czasy jak towar lecial od Roszczyka na grubo plus pozniej duzo ludzi mial pod sobą wiec nie wiem o czym tu mowa. Haj spaci 5 lat pospaceruje i tyle. Szkoda, że się uwzieli i z 60ki polecial, ale dobrze wiedza co robil.
Dobry znajomy
Też pamiętam takie czasy jeszcze jak się chodziło do niego na Giety później tylko pakiet bo wielki Pan. Kurwa śmieszy mnie to jak mówi jak jest niewinny. Źle mu nie życzę ale akurat siedzi słusznie.
Real HH 90
Jebać Temidę Jebaną Jebać Patusów Jebanych Jebać Polityków
S.H
Ta, jebać wszystko i wszystkich i siebie samego.
Real HH 90
Ciebie też patusie Jebany HCWD jeżeli wiesz o co chodzi zjebie wieśniacki.
Rplkk
Nie życzę więzienia nikomu wiadoma sprawa ale czy tylko ja mam takie wrażenie że z bonus robią swietego, niewinnego, i poszkodowanego obywatela? Kurwa dość tego wpisuje w YouTube bonus rpk i widzę 100 klipów w kominiarkach z blatami w ryjach z hasłami na ustach jebac prawo sąd system ok może być tylko po co teraz ta cała szopka
CharakterniakUlicznySobota
Temida sprawiedliwa i patusa zostawiła gdzie jego miejsce. Mam nadzieje ze za posiedzenie w tej smiesznej sprawie zaplaci. Miejsce tego patusa jest pod celą, nigdzie indziej
Bonusa
Chciales to Masz
Marecki
Kurwa..... Uliczne lewe urki. I ten pedał Mes. Sokół pierdoli na PiS a teraz chce aby ten opluwany ułaskawił koleżkę dilera???? Taki urkensiak a boi się odsiadki.... Cała banda chuja warta razem z tym Jongmenem i kurwa i harakterniakami.... Jebac was.....
Majkkkk
Skoro kiedy dostal wyrok, to na poczatku sie ukrywal, to sedzia musialby byc jakis up9sledzony gdyby go wypuscil chociaz na 10minut
Ess
Dokładnie przez ukrywanie się stał się dla sądu niewiarygodny. Ale koledzy po fachu mają to w dupie.
Paweł 8 lat puchy!!
Zgadza się jebac Was!! jebac Ciebie bonus!! niedługo do woreczka!! Jebac jongmsna i cała ta hip sropowa Warszawke!!
Essa
Sąd posłuchał pewnie jego twórczości i zdecydował .
Kasia WawA
Każdy orze jak może!!!!! Jeśli Bonus ma jakieś argumenty które są mocne, adekwatne i przemawiają za Nim to on się broni.I huj wam do tego!!!!!! Teraz możecie sobie poużywać bo Wam nie odpowie ale uwierzcie Mi że to zrobi.Wróci z podwojoną siłą i pojedzie Wam po zasranych majtach, nue dowartościowani frajerzy Murem Za BONUSEM
Murem
Masz racje . Hejtowanie się skonczy
Ggvhdhdb
Nie ważne co robił, nie ma dowodów nie ma nie ma , dla polskiego sadu jest takie coś jak wyrok odbyty I idzie do ponownego, 60 ha ha jak można wierzyć przestępcy , złapią albo wyrok znikomy tylko byle podpisal mi psy dawały 5000zl za zeznania to fakty tak się dzieje więc wierze ze rpk stał się patologia systemu , a systemom koperty co weekend szkoda słów , może nasza nowa epoka zrobi z tym porządek....
Hahaha
Ale patola przerwa hahaha a taki prawilny na teledysku był a teraz skiełczy hahahaha
Anty bonus
Siedz kurwo w pierdlu. Co juz taki kozak nie jestes? Na twoim miejscu jechalbym teraz ze sluzba wiezienna i cala administracja. Przeciez jestes gitem to teraz jedz z kurestwem
Ani
Na szczęście nie jesteś na jego miejscu. Kozak kozakiem na wolności na niego czeka rodzina i dzieci które potrzebują ojca debil!!!
Ani
Na szczęście nie jesteś na jego miejscu. Kozak kozakiem na wolności na niego czeka rodzina i dzieci które potrzebują ojca debil!!!
Ostoja
Jak możecie mu życzyć wiezienia? To wy jesteście kurwami - nie on. Ilu ludzi lata z buchem? W chuj. Czy są ode mnie bądź od Ciebie w czymś gorsi? Nie, nie są, radzą sobie. Teraz rap nie jest rapem, a słuchacze nie są słuchaczami. Pierdolone pedaly i "policjanci w maskach" - to 60 procent słuchaczy rapu w obecnej sytuacji.

Strony

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>