Kultowa Radiostacja wraca w nowej odsłonie!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-03-23 18:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Radiostacja" była na przełomie wieków dla polskiego rapu tym, czym dla amerykańskiego audycja Stretcha i Bobbito - epicentrum alternatywnej zajawki, łączącej muzyczną edukację z otwarciem na tłumy młodych talentów. Wielu właśnie stamtąd uczyło się hip-hopu i łapało na dobre pierwszy bakcyl - my zresztą tak samo, Radiostacja budziła i usypiała, a single Fenomenu, Roots Manuvy czy Killa Familla znaliśmy dzięki niej na pamięć.

Potem zmiany w rozgłośni rozmyły jej alternatywny i zajawkowy charakter, by w końcu zrobić z niej część Planety.FM, która z pierwotną rozgłośnią harcerską nie miała już nic wspólnego.

Po latach rdzeń radiostacyjny wraca - ówczesny dyrektor programowy Paweł Sito poinformował dziś o starcie projektu Radiospacja.pl, odwołującego się właśnie do tego, co działo się 20 lat temu!

"NOWE MEDIUM NA CZAS NOWY. No i zaczyna się kolejna przygoda życia. Ekipa super, muzyka różna ale z tym „czymś”. No i jedziemy z domu! Aż sam jestem ciekaw czy miedzy 07:00 a 09:00 Andrzej Szajewski zaintonuje swoje słynnne WSTAWAĆ!" - czytamy na profilu dziennikarza

Na stronie Radiospacji czytamy natomiast:

"Podobno. Tak mawiają. Kto? To mało istotne. Ważne, że czytacie te słowa. Jesteście tu i teraz. Odkąd zamilkła Radiostacja było wiele prób jej reaktywacji. Mnóstwo spotkań w większym i mniejszym gronie. To nie były tygodnie, czy miesiące starań, ale wręcz lata. Dla nas prawie lata świetlne.

Ale to też jest mało istotne. Znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Nie ma już na co, ani po co czekać, bo przecież większość z nas #zostajewdomu. Zatem domyślacie się, co zaszło, gdy Paweł napisał: – Teraz albo nigdy.

Wybaczcie potknięcia, wpadki antenowe, techniczne, czy inne wtopy. Nadajemy z domu, bo tak jest bezpiecznie. Uczymy się na błędach, a jeśli będziecie chcieli pogadać, jesteśmy tu dla Was i z Wami.

W domu siedź, słuchaj radia przez sieć!"

Poniżej przypominamy archiwalny wywiad członków ZIP Składu z audycji Raptime prowadzonej przez Druha Sławka a także parę słów od Noviki tłumaczącej fenomen Radiostacji:

WWO, Zipera (Sokół, Fu) - 2000 r. pierwszy wywiad - Radiostacja (Raptime)

Na czym polegał fenomen Radiostacji

Tagi: 

Anonim
No to zajebioza chociaż nigdy nie mogłem mieć posłuchać Radiostacji bo nie mieszka w Wwa czy też Wrocław ale wiem co ta radiostacja wiem kto to Druh Sławek czy Paweł Sito czy też Novika nie są mi obce te osoby to dobrze że wraca kultowa radiostacja w sieci sam co niedzielę słucham radia ram gdzie Druh Sławek prezentuje swą muzę na eterze tego radia wiadomo przez neta ale jest ok

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>