Clear Soul Forces wydali finalny album jako grupa - "Forceswithyou"

Wygląda na to, że aktywna od 2008 roku, a nam znana już od 2012 roku i ich pamiętnego "Detroit Revolution(s)" grupa z Motown City żegna się z fanami na dobre. Rapowy kwartet - jeden z niewielu we współczesnym hip-hopie, stawiającym na indywidualizm - wczoraj wydał swój najnowszy krążek "Forceswithyou", jednocześnie jasno i klarownie wszędzie oznajmiając, że tym samym kończą swoją przygodę jako Clear Soul Forces.

Ten album powstał dla fanów. Dziękujemy Wam za WSZYSTKO przez te wszystkie lata. To jest nasz FINALNY album. Prosimy nie bądźcie smutni, po prostu nadszedł już czas. Czerpcie radość z tego albumu i słuchajcie całej dyskografii CSF, bo wciąż będzie dostępna! - czytamy na fanpage'u zespołu. W rozwinięciu znajdziecie odsłuch całości, a już jutro - w ramach godnego pożegnania i celebracji dorobku CSF, na naszym kanale PopkillerTV Plus ukaże się nasz obszerny videowywiad z całą grupą!

Album dostępny jest oczywiście we wszystkich serwisach streamingowych. Pod spodem odsłuch z oficjalnego bandcampa CSF, a także możliwość zakupu wersji fizycznej płyty:

Preorder wersji CD / Preorder wersji na winylu

reklama
Lil sqqa
Czemu nowy kanał?
Marcin Natali

Już śpieszę z wyjaśnieniem :) W końcu chyba nie komunikowaliśmy tego w poście na stronie, ale poszedł komunikat w video na kanale PopkillerTV: https://youtu.be/1EQ6u0LjPnc

W skrócie - nowy kanał celem uporządkowania wszystkiego i wprowadzenia większego ładu. Cytując, "Ostatnio tempo wydarzeń w rapie jest tak mocne, że i nasz kanał mocno się zatkał - co 1-2 dni pojawiał się nowy film, a wiele dlugo czekało w kolejce przez brak miejsca. Postanowiliśmy trochę to odkorkować i stworzyć drugi kanał, zarazem czytelnie i przejrzyście je dzieląc. 

Jedni z Was są tu dla nowych muzycznych premier, dla świeżych klipów i dla występów live, czyli dla słuchania muzyki. 

Inni dla wywiadów, dyskusji, cykli ukazujących kulisy - czyli dla słuchania o muzyce.

Ten podział wydaje nam się najsensowniejszy - stworzyliśmy więc kanał PopkillerTV Plus, na którym będziemy rozmawiać o muzyce. To tam znajdziecie obszerne wywiady, podcasty, cykle, długie materiały i rozmowy. Na PopkillerTV skupimy się na słuchaniu samych utworów, będziemy mieli tu dla Was premiery nowych singli i klipów czy video z wykonaniami live, aftermovies z imprez, a także krótsze fragmenty rozmów i ciekawsze shoty z wywiadów. Dzięki temu będziemy mogli dawać Wam też więcej cykli i filmów, na które do tej pory po prostu nie mieliśmy miejsca. 

Zapraszamy do śledzenia PopkillerTV Plus, bo po serii materiałów z Wilkami wracamy z wywiadami - i to już za moment."

Pozdr! :)

Lil sqqa
No jak dla mnie git super sprawa, ale czy wtedy zasięgi tego drugiego nie będą mniejsze? Ci młodzi nowi słuchacze nie będą mieli utrudnionego dostępu? Ale jak będą na prawdę chcieli to sobie znajdą to co ich interere, mam pomysł cdosc ciekawy który fajnie jak byście mogli zrealizować tzn zrobić artykuł bądź serie filmów na yt jak zmieniła się amerykańska/ europejska scena na przestrzeni lat, jak poszczególne grupy I składy miały wpływ na to co dzieje się teraz, poszczególne brzmienia danych regionów itd itp nie wiem czy jest coś takiego na polskim yt czy ogólnie u nas dostępne ale to by było coś fajnego, Pozdrawiam
Marcin Natali

Na początku kanał drugi musi się rozkręcić, jasne, ale pracujemy nad tym intensywnie :) Natomiast problem z pierwszym kanałem był taki, że zdecydowana większość nowych subskrybentów od lat to byli widzowie i słuchacze, którzy zaczęli obserwować w okolicach Młodych Wilków - szukali więc muzyki i w dużej mierze rapu z Polski, także te ambitniejsze materiały zagraniczne czy wywiady z mniej znanymi, podziemnymi graczami albo legendami z USA miały praktycznie te same odsłony przy kanale z ponad 240 tys. subskrybcji, jak wtedy, gdy puszczaliśmy je z kanału z 30 tys. ludzi :) Widać to zresztą nawet po wywiadzie z Commonem - absolutna legenda i jeden z najlepszych MC's w historii, a wywiad pt. 1 lekko ponad 2 tys. wyświetleń, a pt. 2 tysiąc z hakiem. Także rozdzielenie na dwa kanały wydawało nam się sensowne bo faktycznie są to często dwa zupełnie różne rodzaje odbiorców - część ludzi szuka muzyki, a inna część szuka rozmów o muzyce, wywiadów itd. 

Co do tej serii artykułów/filmów, fajny koncept, dzięki! Ale nie obiecuję nic narazie, bo sam jeszcze mam kilkanaście wywiadów do zmontowania i przetłumaczenia, które chcę regularnie puszczać, więc muszę zejść z tego zanim się wezmę za coś nowego mocno :) Pozdr!

Anonim
Kurdę najpierw PUTS teraz CSF co się dzieje CSF istniało 12 lat jaka jest znowu przyczyna rozpadu grupy?
Marcin Natali

Z tego co pisali poszczególni członkowie na swoich profilach social media, nie jest to rozpad spowodowany żadną kłótnią itd., ale niektórzy poczuli, że nadszedł dla nich czas, aby zacząć budować coś własnego. Pierwszy na początku lutego wrzucił u siebie na Facebooku E-Fav:

"For those that may be wondering what the status is of Clear Soul Forces and myself, I have officially decided to leave the group. “Forces with you“ will be my last project with the group as well. I wish nothing but the best for Jarrel Lowman, Jarred Douglas, and Kortez Ilajide much success in your future endeavors...at I have to grow in another direction. Much love to everybody that ever supported, shared a link, liked a pic, listened to a song and everything in between! If you choose to stay tuned you won’t be disappointed! If not peace and thanks to you regardless! #forceswithyou 3-13-20"

Kilka dni później L.A.Z. napisał u siebie:

"The last couple days been crazy for me and I'm enjoying these moments as they happening. After Clear Soul Forces releases our next album "Forces With You" and I fulfill my obligations wit shows, tours and all that I will be taking a sabbatical. Never apologize for shifting priorities as you go thru life, you were human first before you found your "career" and I choose to prioritize MY humanity and sanity over creating content and albums in a shared space. For the first time in my adult life I'm pouring all my love and energy into myself and my family without having to consider others. We grown and can handle ourselves and I appreciate my niggaz Kortez Ilajide Emile V Manette Jarred Douglas for letting me breathe and being down to take the hands off the wheel too

*So for all the fans out there wondering this isn't the end of CSF but it's definitely something I want to take a step back and admire as a masterpiece and a work of art instead of painting over the same canvas for the 13th year in a row ya feel me??Hopefully y'all will appreciate the times as much as I do! Salute to Royce Da 5'9 for providing the space and opportunity to talk and actually seeing how he could be of service, THANK YOU #forceswithyou #CLEARSOULFORCES

A przy okazji premiery Noveliss pisał u siebie tak:

"This Friday my group @clearsoulforces is dropping, what, as of right now will be our final album. I haven't said much about it, it's taken me a long time to figure out exactly how I feel and honestly I still don't know. It's been an incredible journey of traveling all over the world and making a genuine impact on Hip Hop. Some call us legends. Regardless of what happens, I know the 4 of us can sit back and admire what Clear Soul Forces gave to the universe and be proud of it. Years of sacrifice and literal blood, sweat and tears. Thank you to everyone who ever listened, told someone else to listen, came to a show, booked us for a show, bought an album, waited hours for an autograph, and anything else positive. I appreciate you. We've had our lows but we have had some incredible highs and perhaps most importantly, we did it OUR way. Go get our album #FORCESWITHYOU when it drops on 3/13/20"

Także wygląda na to, że rozminęły im się trochę drogi, ale zapewniają, że dalej są braćmi i się wspierają itd., po prostu to ostatni album CSF.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>