Sitek o nowej płycie, autotunie, Okim, Macie, PRO8L3Mie czy Paluchu

Sitek wziął ostatnio udział w dwóch obszernych sesjach Q&A na swoim Instagramie - poruszył tam wraz z fanami sporo ciekawych tematów. W odpowiedziach nie zabrakło paru szczegółów dotyczących nowej płyty, propsów w stronę reprezentantów młodej, jak i starszej sceny, oraz dłuższej opinii na temat autotune'a.

Sitek nie szczędził propsów dla takich ksyw jak Oki, Mata czy Dziarma, doceniając ich talent, również PRO8L3M został doceniony przez wrocławskiego rapera. Poza tym artysta opowiedział o swoich relacjach m.in. z Paluchem i VNM oraz zdradził, czy powrót Quebonafide ma coś wspólnego z jego powrotem.

Jeśli chodzi o temat autotune'a, jeden z fanów najpierw skrytykował jego ilość w nowym numerze "Mango", a drugi przytoczył negatywną odpowiedź Xzibita na temat tej wtyczki, na co Sitek odpowiedział tak: "Myślę, że to nie chodzi o to, że za dużo, tylko o to kto go użył. Moim zdanie ludzie nie są przyzwyczajeni do mnie na autotunie. Gdyby kto inny wrzucił ten kawałek, reakcja byłaby dużo lepsza." - pisze raper. - "Nie widzę nic złego w korzystaniu z autotuna, w szczególności, kiedy ktoś umie z niego korzystać. Zresztą w większości numerów jest autotune dla podkręcenia wokalu, tylko często w małych ilościach i ludzie nawet tego nie rejestrują. Wracając do tematu, uważam, że jest okej, ale nie chciałbym go mieć na całej płycie, bo wydaje mi się, że wokal traci wtedy duszę."

Najważniejszym tematem jednak była nadchodząca płyta Sitka. Raper zdradził, że ostatecznie ukaże się ona w kwietniu, a nie marcu, a w przyszłym miesiącu wystartuje jej preorder. Jeśli chodzi o jej klimat, to artysta stawia na różnorodność i eksperymenowanie, jednak przynajmniej połowa ma być zachowana w surowszym klimacie podobnym do singla "Co chcą zrobić" czy "Moja natura". Kawałki "Zapiera dech" i "280", które wyszły już jakiś czas temu, nie znajdą się na albumie, drugi na pewno ze względu na sampel z numeru Sistars. Utwórów na krążku ma być 13, natomiast goście będą ujawniani w marcu.

Całą galerię pytań z odpowiedziami znajdziecie poniżej.

Galeria

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>