Common naszym Artystą Miesiąca!

dodano: 2020-02-01 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

Wraz z początkiem Nowego Roku zapowiadaliśmy powrót do publikacji przeróżnych wywiadów zagranicznych, na które w trakcie Młodych Wilków nie było miejsca na kanale. Jednym z takich materiałów jest obszerny, 40-minutowy wywiad z Commonem, który udało nam się zarejestrować w zeszłym roku podczas europejskiej trasy artysty, promującej jego album "Let Love". Korzystając również z okazji, postanowiliśmy poświęcić Commonowi cały miesiąc i przybliżyć jego dokonania i sylwetkę zarówno dotychczasowym fanom, jak i nowym słuchaczom.

W lutym spodziewajcie się więc naszego dwuczęściowego videowywiadu z legendą z Chicago (część 1 już jutro!), a także całej serii artykułów i postów oddających hołd jednemu z najlepszych i najbardziej zasłużonych MC's w historii - a w m.in. tym wspomnienia klasycznego albumu "Like Water For Chocolate", który już w przyszłym miesiącu obchodził będzie 20-lecie. Luty miesiącem Commona na Popkillerze!

Pod spodem niektóre z najbardziej znanych numerów Commona: "The Light" na bicie J Dilli i "The People" na bicie Kanye Westa, a także zapis video występu na żywo w Białym Domu.

fot. u góry: Young Sandi

Common - The Light

Common - The People

Common At The White House: NPR Music Tiny Desk Concert

Tagi: 

Komsi
Beka z tego, pewnie z dwa lata znowu bedzie wisiał jako "artysta miesiąca"
Bebs
Może nie. Commom zawsze na propsie, choć trochę na wyrost ten "artysta miesiąca, bo z jakiej to okazji tak na dobrą sprawę, wywiadu z gwiazdą?
Marcin Natali

@Bebs - Tak, dokładnie, Artysta Miesiąca z okazji publikacji wywiadu :) Wcześniej, kiedy jeszcze funkcjonował "Artysta Tygodnia" to często przy okazji puszczania wywiadu robiliśmy danego artystę Artystą Tygodnia (tak jak to było przy: The Pharcyde, DJ Jazzy Jeff itd.). Obecnie już tej kategorii jako tako nie stosujemy, ale chcieliśmy jakoś wyróżnić Commona i wykorzystać wywiad jako okazję do przybliżenia jego twórczości i przypomnienia różnych ciekawostek - a tych nie brak biorąc pod uwagę ogromną dyskografię i prawie 30-letnią karierę. No i jako, że wywiad idzie w 2 częściach to i tak nie załapałby się w 1 tygodniu - stąd pomysł na Artystę Miesiąca - w przeddzień marcowych urodzin Commona i 20. rocznicy "Like Water For Chocolate" :) Pozdr

Marcin Przejmuj Popkillera !!
nie tłumacz sie Marcin tylko przejmuj popkillera.
Marcin Przejmuj Popkillera !!
Marcin, może dałbyś rade stworzyć chronologicznie listę płyt rapowych Taka zakładkę jak macie z premierami tylko z wydanymi płytami chronologicznie
Marcin Natali

Ojj masz na myśli wszystkie wydane płyty? :D 

Marcin Przejmuj Popkillera !!
No tak w miarę możliwości:)
Marcin Natali

To raczej niemożliwe no i nie mam tyle czasu :) Ale polecam stronki takie jak Allmusic.com pod kątem dat i szczegółów wydawnictw a pod kątem klasyki i lat 90. książka "EGOTRIP" - wspaniała pozycja.

Jebaćbor
A to niespodzianka, dobra seria wraca w trochę zmienionej formie i od razu dobry zawodnik na start. Mam nadzieję że zmiana z artysty tygodnia na artystę miesiąca będzie wam służyć to znaczy będziecie się z tym wyrabiać, no i przede wszystkim mam nadzieję że dobrzy zawodnicy będą.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>