SABA "Sukces Lupe Fiasco pomógł mi uwierzyć w siebie" - videowywiad

Zgromadzeni podczas halloweenowego wieczoru w Warszawie hip-hopowi sympatycy, bawili się w towarzystwie wyjątkowego gościa z Chicago. Nie był nim jednak wyjęty rodem z horroru Candyman, który choć idealnie wpisałby się w aurę tego dnia, to pozostawiłby po sobie raczej krzyki przerażenia aniżeli ekscytacji. Obyło się bez psikusów, a polski głód rapu został tej nocy zaspokojony przez muzyczne słodycze, które zaserwował publice równie charyzmatyczny Saba. Ten młody artysta, mający na koncie występ na Najlepszym Rapowym Albumie 2016 roku, 31 października zagościł po raz pierwszy w naszym kraju, będącym jednym z przystanków jego europejskiej trasy koncertowej. Przy okazji wystepu Saby w klubie Smolna, nie omieszkaliśmy przeprowadzić z nim wnikliwej rozmowy, której efekty teraz prezentujemy.

Podczas naszego 25-minutowego wywiadu, reprezentujący nową falę rapu z Chicago artysta, opowiedział nam m.in. o swoim najnowszym albumie "Bucket List Project", swoich muzycznych inspiracjach na czele z Bone Thugs-n-Harmony i Lupe Fiasco czy współpracy z świecącym triumfy Chance The Rapperem. Ponadto, dowiedzieliśmy się jak doszło do tego, że na jego płycie pojawił się legendarny Twistą, a także tego, w jaki sposób muzyka pomogła Sabie otworzyć się na świat. To jednak nie wszystko, o czym opowiedział nam utalentowany lider grupy Pivot Gang...

Rozmowa: Tomasz Przytuła, Marcin Natali
Tłumaczenie: Tomasz Przytuła, Marcin Natali
Zdjęcia, montaż: Marcin Natali, Mateusz Natali

Zdjęcie u góry: Darek Radel (WEST)

Za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu dziękujemy organizatorom koncertu, agencji Follow The Step.

Wywiady Nataliego
Od razu widać, że wywiadu nie prowadzi Rondel... brakuje klasycznego "Siedzimy z... przed koncertem" na początek wywiadu.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>